Phil Mickelson vstoupil do sezony tradičně (ne)přesně

Phil Mickelson

Začínáme se trochu bát toho, že až začne Phil Mickelson po kariéře stavět jedno hřiště za druhým, aby na nich byly také nějaké fairwaye. Populární Lefty se s nimi totiž příliš často na turnajích nepotkává a úvodní kolo nové sezony PGA Tour nebylo výjimkou.

I když, ve čtvrtek na Safeway Open to bylo extrémní i na Mickelsona. Za celou rundu totiž trefil jen dvě ze čtrnácti fairwayí. O to senzačnější jsou ale další fakta - celkem 14 greenů z 18 trefených v regulaci a skóre 69 (-3), které stačí na dělené 12. místo.

"Nebylo to takové, jaké bych si na úvod představoval, ale moc škod jsem nakonec sám sobě nenapáchal," usmál se po skončení kola Mickelson, který je jednou z hlavních hvězd úvodního turnaje nové sezony PGA Tour.

Rád by na něm ukončil své dlouhé čekání na turnajový titul, k tomu ale bude přeci jen potřebovat zpřesnit rány z týčka: "Nedrivoval jsem tak, jako v poslední době. Toto je přitom hřiště, kde když dobře drivuji, tak si železy vypracovávám hodně možností."

Během celého kola i přes nepřesné rány z odpaliště zaznamenal jen dvě bogey. Co se týče berdíků, byl naopak úspěšný hned pětkrát. Poslední birdie si připsal na závěrečné osmnáctce z necelých tří metrů, čímž své kolo stlačil pod sedmdesát.

V loňském roce skončil v kalifornském Napa dělený osmý, letos může zatím pomýšlet na ještě lepší výsledek. Aby to bylo reálné, vyrazil hned po dohrání kola na driving se svým koučem švihu Andrew Getsonem.

"Pouze jsme se snažili najít důvod toho, proč jsem se s driverem v ruce necítil příliš dobře. Byl jsem trochu mimo rytmus, seshora jsem byl příliš rychlý. Momentálně přitom drivuji velmi dobře, jen dnes mi to tolik nešlo," dodal Mickelson.

Nejlépe do turnaje vstoupili obhájce titulu Brendan Steele, Tyler Duncan a Tom Hoge, kteří se skóre -7 dělí první místo. Nedařilo se naopak Alexi Čejkovi, který znovu získal kartu na PGA Tour v rámci Web.com Tour Finals. S plus třemi je až na děleném 120. místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení