Matuš dál řádí na Kaskádě, q-school Čechům nevyšla

Stanislav Matuš

Na Kaskádě i přes nepříznivé větrné počasí pokračuje dominance Stanislava Matuše, který po dvou kolech finále Moneta Czech PGA Tour vede už o osm ran. Špatné zprávy ale dorazily z Itálie, kde ani jeden z Čechů nepostoupil do druhé fáze q-school European Tour.

Matuš vstoupil do finálového turnaje domácí série rekordním kolem za 63 ran a v pátek zahrál jen o dvě rány hůře. A to pouze kvůli tomu, že nedokázal udržet čistou skórkartu. Skórování na to totiž opět měl.

Hráč Prague Golf Teamu ve druhém kole zapsal devět birdie, čímž mohl čtvrteční výsledek vyrovnat. Vedle toho si ale připsal i dvě bogey, když přišel o ránu na pětce a jedenáctce.

S celkovým skóre 128 (-16) vede před druhým Mrůzkem už o osm ran. O dalších pět ran zpět jsou na děleném třetím místě Petr Nič a Aleš Kořínek (oba -3), pod parem je ještě pátý Ondřej Lieser (-1).

Průběžné pořadí turnaje na Kaskádě zde.

Skvěle rozehranou první fázi q-school European Tour v italském Bogognu nedotáhl k postupovému konci Michal Pospíšil. Ten byl sice v polovině turnaje s deseti ranami pod par dělený druhý, zbylá dvě kola mu ale nevyšla a postupové příčky opustil.

Ve čtvrtečním třetím kole si pohoršil o tři rány a v pátečním finálovém o další dvě. Naději si sice v pátek vykřesal eaglem na patnáctce, což by v tu chvíli stačilo a ještě by měl 24letý český profík ránu náskok.

Jenže závěr Pospíšilovi nevyšel.

Hned na šestnáctce totiž zahrál bogey a s turnajem se rozloučil dabláčem na závěrečné osmnáctce. S celkovým skóre -5 obsadil dělenou 29. příčku, do druhé fáze postupovali jako poslední hráči na děleném 21. místě (-7). 

"Bohužel jsem dnes dokopal svou zkázu v letošní q-school. Chtěl bych však poděkovat všem, kteří mi posílali pozitivní a povzbudivé zprávy. Moc si toho vážím," vzkázal Pospíšil na svém Facebooku.

O zázrak se v pátek ještě chtěli pokusit Petr Gál s Cyrilem Sukem, ani jeden ale nabranou ztrátu nedohnal. Gál došel v paru (celkově -3, T36), Suk za plus dva (celkově par, T47).

Konečné pořadí turnaje 1. fáze q-school.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení