Matuš na Kaskádě dominoval, Mrůzkův finiš nestačil

Stanislav Matuš

Již před třetím finálovým kolem bylo jasné, kdo si jde na Kaskádě pro triumf ve finále Moneta Czech PGA Tour. Stanislav Matuš měl po dvou kolech náskok osmi ran před Filipem Mrůzkem, a ten si v sobotu s přehledem pohlídal.

Matušovo luxusní vedení se sice nakonec smrsklo o pět ran, ale hráč Prague Golf Teamu si v sobotu v podstatě jen kontroloval čelo leaderboardu. Mrůzek se snažil o nemožné, ale ztráta už byla nedostižná.

Matuš hrál stylem účel světí prostředky. Zahrál v paru, a pohlídal si tak příjemnou prémii ve výši 80 000 korun pro vítěze. Repromeda Cup 2017 vyhrál se skóre -16. Druhý Mrůzek z Relmostu byl o tři rány horší. Daleko za nimi dokončil turnaj Petr Nič (-6).

Mrůzek však bojoval o minimální šanci srdnatě. Třetí kolo zahájil berdíkem, celkově skóroval šestkrát. O větší tlak na Matuše ho připravilo bogey na třináctce.

Po něm si již mohl chladnokrevný Matuš definitivně vydechnout. Sám dokázal ve třetím kole na Kaskádě skórovat třikrát. K tomu přidal také stejný počet bogey.

Za nejlepší trojicí dokončil finálový turnaj české profitúry Ondřej Lieser, který dělil své čtvrté místo s Alešem Kořínkem. Hned za ně se do TOP ten vešel i nejlepší amatér turnaje Vojtěch Kostelka.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení