Mickelson má šanci na titul. V Napě stíhá nováčky

Phil Mickelson

Phil Mickelson si v sobotu na Safeway Open vybojoval šanci na svůj první titul na PGA Tour od The Open 2013. Ve třetím kole inauguračního turnaje nové sezóny zahrál 68 ran a posunul se čtyři rány za čelo leaderboardu.

V kalifornské Napě se udržel na čele nováček PGA Tour Tyler Duncan. Stejně jako po 36 jamkách má stále minimální náskok jedné rány. Tentokrát ale před dalším nováčkem Chessonem Hadleym, který už se posunul na druhé místo.

Dobře, Hadley zase tak úplným nováčkem není. Dokonce již vyhrál turnaj. Ale na okruh se vrátil po jednoleté pauze, když loni o svou kartu přišel. Dokázal se ale dostat zpět a nyní bojuje o svůj druhý triumf, po němž by se zase nemusel o svou příslušnost k elitě obávat.

Po sobotním rekordu hřiště (61), se sice o devět ran zhoršil, přesto si o jedno místo v leaderboardu polepšil. "Jsem spokojený. Hřiště bylo dnes těžší a neměl jsem dobrý start. Ale nezpanikařil jsem," popsal Hadley, který musel dohánět skóre +2 po pěti jamkách. Silným finišem se mu to podařilo.

To Duncan hraje svůj úplně první turnaj s kartou člena PGA Tour a od začátku je v něm ve vedení. Vybere si v neděli nováčkovskou daň? "Cítím se OK, ale nejsem si jistý, jestli už jsem to tady všechno vstřebal. Možná večer, až budu ležet po večeři v posteli," přemítal Duncan.

"Jsem si jistý, že zítra budu nervózní, ale těším se na to," uvedl nováček, který už se z první krizovkou vypořádal v závěru kola, kde uhájil těsné vedení. "Na 15 to byla moje nejhorší rána za dlouhou dobu, ale zahrál jsem pěkné bogey, a pak i pěkný par na 18," uvedl hráč, který hrál na PGA Tour dosud jediný turnaj, když se před dvěma lety dostal na US Open z kvalifikace.

A co Mickelson? Zatím hraje skvělý turnaj a v sobotu si dal šanci na vytoužený titul. Těch má sice požehnaně, ale ten poslední získal už pět sezón nazpět. Od té doby hraje už 91. turnaj.

"Dobře, ale já vyhraju. Je to jenom otázka času. Nevím, jestli se to stane zítra, nebo v Číně (za tři týdny), ale stane se to. A bude to brzo, protože začínám hrát dobře na to, abych do dokázal," uvedl Mickelson po třetím kole.

V něm zahrál bogey na 2, ale pak zahrál pět birdie na posledních šesti jamkách druhé devítky. Na té druhé zahrál fantastické birdie na 13 (podívejte se v sestřihu níže), pak však minul krátký putt do birdie na 16, a krátký putt do paru na 17. Tyhle dvě chyby ho nakonec mohou přijít draho, ale každopádně se od něj v neděli máme na co těšit.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení