Skvělá Spilková! Na Open de France skončila v TOP 10

Klára Spilková

Klára Spilková má za sebou druhý nejlepší výsledek v sezóně. Na Lacoste Ladies Open de France skončila v TOP 10, konkrétně na děleném devátém místě. O víkendu musela zvládnout odehrát tři kola během dvou dní.

Francouzský podnik Ladies European Tour byl od pátku ve skluzu. Druhé kolo se nedohrálo podle plánu, a tak hráčky ve zbytku turnaje již jen doháněly ztracený čas. Konkrétně pro Spilkovou to znamenalo odehrát v sobotu i v neděli 27 jamek.

A únava na konci obou dní se možná podepsala na tom, že česká jednička neskončila ještě lépe. Jak v sobotu, tak i v neděli, ztratila v závěru dvě rány. Jinak se však s náročným programem prala statečně.

"Jako vždy děkuji za úžasnou podporu všem. Druhé kolo nám zrušili, a proto jsme v sobotu a v neděli dohrávali tři kola. Byl to golfový maraton, ale stálo to za to. Deváté místo ve Francii mi udělalo velkou radost," napsala Spilková po turnaji na svůj oficiální FB profil.

"A to i přesto, že na poslední devítce mi tam moc puttů nespadlo. Asi si je schovám na kvalifikaci na LPGA, kam letím už v sobotu."

V neděli nejprve dohrávala druhou devítku třetího kola. A zvládla to znamenitě, když na ní bez ztráty zahrála tři berdíky. To ji z 12. místa vyneslo na šesté. Na druhé místo přitom ztrácela jedinou ránu. Pak se před polednem vrhla do poslední osmnáctky.

Mezitím všem opět utekla odpočatá Američanka Christie Kerr. Posledních pět jamek třetího kola odehrála v sekvenci birdie, birdie, par, par a eagle. Tím si znovu zajistila velký náskok, který si odpoledne ve čtvrtém kole již jen kontrolovala. K vítězství o tři rány jí stačilo čisté kolo s jedním birdie.

Podívejte se na její hole out do eaglu na 18. jamce 3. kola.

Výborně si vedla i Spilková. Po osmi parech skórovala dvakrát za sebou na 9 a 10. V tu chvíli byla dělená třetí. Jenže vzápětí přišla dvě bogey po sobě. Jedním berdíkem se ještě na chvíli vrátila to TOP 5, ale další dvě bogey na 16 a 18 ji definitivně poslaly na konec první desítky.

Nebýt toho, mohla si ve Francii vydělat téměř dvojnásobek. Takhle Spilková brala 5550 eur za dělené deváté místo. I to je však skvělý výsledek. V TOP 10 LET se dvaadvacetiletá Češka ocitla po třinácté v kariéře.

Navíc prožila vydařenou přípravu na následující akci. Tou bude druhá fáze q-school zámořské LPGA, která se bude hrát 16. do 22. října ve floridském Plantation Golf and Country Clubu. Spilková by si v ní ráda vybojovala účast ve fázi finálové, ve které už půjde přímo o karty na nejvyšší ženský okruh.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení