Mickelson bojoval, ale je třetí. Titul obhájil Steele

Brendan Steele

Na nejlepší umístění za posledních 15 měsíců dosáhl na Safeway Open Phil Mickelson. Ten sice neukončil více jak čtyřleté čekání na turnajový titul, ale do nové sezony se nakopl děleným třetím místem. Titul v Napě obhájil Brendan Steele.

Naposledy se Lefty radoval z vítězství na The Open 2013. A od loňského The Open, na kterém skončil druhý za Henrikem Stensonem, si Mickelson nepřipsal lepší umístění než v minulém týdnu v Silverado Resort and Spa.

"Dnes jsem si to užil. Bylo zábavné být ve hře o titul, vytvořit si šanci na vítězství. Byly velmi těžké podmínky, ale já mám rád podobné výzvy," přiznal 47letý Mickelson, který se skóre -12 skončil tři rány za Steelem.

Po birdie na šestnáctce přitom v neděli ztrácel jedinou ránu, pak ale zaváhal na sedmnáctce, kde zahrál bogey, a ani další birdie na osmnáctce už ho nezachránilo.

Sám Phil moc dobře věděl, že v závěru finálového kola si titul neprohrál: "Bohužel, na úvodní devítce jsem zahrál dvě bogey a v polovině kola jsem byl jednu nad. Na druhé devítce jsem ale hrál dobrý golf a posunul se."

"Věděl jsem, že potřebuji zahrát birdie na třech posledních jamkách. Škoda té rány z týčka na sedmnáctce... Kdybych trefil fairway, bylo navrtáno na birdie. Já ale minul tam, kam si to nesmíte dovolit, a zahrál bogey," dodal Mickelson.

Pro Mickelsona se jednalo o sedmadvacáté třetí místo na začátku jeho sedmadvacáté sezony na PGA Tour. Vedle toho vyhrál ve 42 případech a čtyřiatřicetkrát skončil druhý.

To Steele má mnohem méně vítězství, konkrétně tři. Dvě poslední si připsal při svých dvou posledních návštěvách Napy, v neděli se tak stal podruhé v řadě prvním šampionem nové sezony PGA Tour.

"Tohle místo mi opravdu hodně sedí. Cítím se zde dobře a opět to byl skvělý turnaj," řekl ke svému triumfu Steele, který o svém vítězství o dvě rány před Tonym Finauem rozhodl berdíky na jamkách 16 a 18 v samém závěru finálového kola.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení