Do q-school Pro Golf Tour jde zkusit štěstí 7 Čechů

Cyril Suk

Hned sedm českých golfistů se jde poprat o karty na Pro Golf Tour pro příští sezonu. Jejich motivaci zvyšuje fakt, že z Pro Golf Tour se letos jako druhý Čech v historii probojoval na Challenge Tour Stanislav Matuš, který skončil šestý v celkovém pořadí Order of Merit.

To by sice za normálních okolností nestačilo, ale šampion sezony Němec Nicolai von Dellingshausen si už o úroveň výše uhrál kartu lepší kategorie, a tak se pět karet pro Challenge Tour udělovalo na Pro Golf Tour pro hráče na druhém až šestém místě žebříčku.

Před pěti lety se to samé podařilo Marku Novému, který ale následně na Challenge Tour hlavně kvůli finančním problémům nedohrál ani celou sezonu. Nezbývá doufat, že Matuš bude v příštím roce úspěšnější.

A že na něho třeba někdo naváže na Pro Golf Tour, kterou by si v příštím roce rádi zahráli Jan Cafourek, Michal Pospíšil, Martin Příhoda, Cyril Suk (na snímku), Tadeáš Sedláček, Roman Šebrle a amatér Roman Kumpošt.

Právě ti jdou do kvalifikační školy, která se v tomto týdnu hraje v německém Salzkottenu na hřišti klubu Paderborner Land.

O q-school je přitom takový zájem, že musely být přidány dokonce dva jednokolové předturnaje. První se hraje v úterý, druhý ve středu. A právě do něho zasáhnou všichni čeští zástupci a také Slovák Ján Friesz.

Do hlavního turnaje, který se bude hrát od čtvrtka do pátku, postoupí z každého nejlepších čtyřicet hráčů. Ve hře následně bude 20 plných karet kategorie 5, jejichž držitelé budou moci odehrát všechny turnaje sezony.

Kartu kategorie 7 pak má jistou za své letošní výsledky Filip Mrůzek, který skončil s jen pěti odehranými turnaji v pořadí Order of Merit na 59. místě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení