15 let a dost! Garcia končí s holemi TaylorMade

Sergio Garcia

V golfovém světě končí další dlouholeté spojení. Tentokrát se ale nejedná o rozpad dua hráč-kedík, ale hráč-hole. Španěl Sergio Garcia se totiž rozhodl ukončit spolupráci se značkou TaylorMade, s jejímiž holemi hrál od roku 2002. Tedy dlouhých patnáct let.

Za tu dobu mu pomohly k řadě velkých vítězství. To nejpamátnější bude ale zároveň i jejich poslední společné - letos v dubnu Garcia zlomil své prokletí na majorech a v Augustě vyhrál slavné Masters. Vedle toho ovládl před devíti lety mimo jiné také The Players.

O další velké triumfy už se ale pokusí s jiným náčiním.

"Dnes, po patnácti nezapomenutelných letech se Sergiem Garciou, jsme se dohodli na ukončení spolupráce pro zbývající roky jeho smlouvy s TaylorMade," vzkázala společnost v oficiálním prohlášení.

A nezapomněla se pochlubit Španělovými největšími úspěchy: "Byla pro nás čest sehrát svou roli v době, kdy vyhrál The Players, 19 titulů po celém světě, zářil v Ryder Cupu a samozřejmě vyhrál Masters 2017."

"Gratulujeme Sergiovi k jeho životní sezoně a přejeme mu jen to nejlepší v budoucnu," uzavírá TaylorMade, který se teprve před šesti dny definitivně oddělil od Adidasu a stal se součástí KPS Capital Partners.

Sám Garcia se ještě k celé situaci nevyjádřil slovně, ale svými činy ano. Před dvěma týdny na British Masters byl viděn, jak si zkouší wedge Callaway a v září během Dell Technologies Championship puttoval s putterem Toulon, který také vlastní Callaway.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení