Ohnivé peklo v Napě. Turnaj PGA Tour skončil evakuací

Safeway Open

Jen hodiny poté, co Brendan Steele proměnil vítězný putt na Safeway Open, dorazil do Silverado Resort and Spa ničivý požár, který pustoší severní Kalifornii. Golfový areál, kde minulý týden začala nová sezóna PGA Tour, musel být se soumrakem evakuován.

Hráči si po dohrání čtvrtého kola stěžovali na nebývale silný vítr, který v této oblasti na konci léta není běžný. Jak padla tma, přivedl ten samý vítr masivní požáry z okolí i do Silverado Resortu. Evakuace byla neprodlená.

Podle zpráv San Francisco Chronicle opustili poslední lidé golfový areál hodinu po půlnoci, zatímco zázemí turnaje již olizovaly plameny. Byli mezi nimi i někteří hráči.

"Viděli jsme červenou hořící linii nad hřištěm, jak ji silný vítr žene rychle směrem k nám. Bylo to opravdu strašidelné. Utekli jsme, aniž bychom si sbalili jedinou věc," popsal děsivé okamžiky Kyle Thompson.

Na svůj první profesionální start nikdy nezapomene Maverick McNealy. "Probudili nás hasiči z Napa City a evakuovali do bezpečí. Byli opravdu skvělí," ocenila práci záchranářů ještě nedávná amatérská světová jednička, která žije nedaleko ve Stanfordu jižně od San Francisca.

Zpráva NBC Bay Area popisuje, že do pondělního rána sežehl oheň území o rozloze 20 000 akrů.

Přímo z golfového resortu chodily do světa děsivé obrázky, jak plameny polykají turnajovou vesnici i tribuny v bezprostřední blízkosti greenů.

I reportér zámořského Golf Channelu byl mezi těmi, které záchranné složky požádaly o opuštění areálu bezprostředně po posledním puttu úspěšného obhájce titulu Brendana Steela.

"Bylo možné vidět něco jako červenou zeď několik mil od hřiště. Bylo to děsivé. Všichni jsme se snažili dostat do bezpečí," popsal na Twitteru George Savaricas.

Podle agentury AP si rychle šířící se požáry v severní Kalifornii vyžádaly již minimálně deset obětí a zničili přes 1500 domů. Podle odhadů muselo do bezpečí utéct kolem 20 000 lidí. Řada z nich utrpěla zranění a několik osob se pohřešuje.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení