Cafourek vyhrál předturnaj q-school Pro Golf Tour

Jan Cafourek

Zatím jde pouze o první krok, ale je to krok pozitivní a úspěšný. Jan Cafourek ovládl druhý předturnaj kvalifikační školy Pro Golf Tour pro příští sezonu a do hlavního turnaje jde jako jeden z favoritů na zisk plné karty. Společně s ním postoupili další 4 Češi a Slovák Ján Friesz.

O Pro Golf Tour je mezi hráči takový zájem, že vůbec poprvé musely být v rámci q-school přidány dva předturnaje před hlavní dvoukolovou akcí, která se bude hrát v německém Salzkottenu ve čtvrtek a pátek. Toho středečního se zúčastnilo také osm českých golfistů.

Kromě Cafourka jsou mezi postupujícími do hlavního kvalifikačního turnaje také Daniel Suchan, který skončil na výborném děleném druhém místě, Cyril Suk, Michal Pospíšil a Martin Příhoda. Tadeáš Sedláček a Romanové Kumpošt se Šebrlem naopak neuspěli.

Cafourek startoval středeční jednokolový turnaj na hřišti klubu Paderborner Land na druhé devítce a do pohody se dostal berdíkem na čtrnáctce. Když následně přidal eagle na šestnáctce a další birdie na sedmnáctce, byl už čtyři rány pod parem hřiště.

I to by mu nakonec stačilo na dílčí vítězství. V druhé polovině kola si ale ještě o ránu polepšil, když sice zahrál další tři birdie (2, 3, 6), ale zároveň také dvakrát zachyboval na jedničce a pětce.

Před hráči na děleném druhém místě skončil hráč Relmostu o dvě rány. Mezi těmi, kteří zahráli za mínus tři, pak byl další Čech Daniel Suchan. Ten startoval také na desítce a po úvodních devíti jamkách na tom byl jen o ránu hůře, než Cafourek. V druhé polovině kola už si ale nepolepšil.

Sice zahrál také tři berdíky, ale především kvůli double bogey na sedmičce došel svou druhou devítku pouze v paru. Mrzet ho to však nemuselo, postup do hlavního kvalifikačního turnaje si bezpečně zajistil.

Ten neunikl ani Sukovi (+1, T15) a Pospíšilovi s Příhodou (+2, T24). Povedené kolo zahrál také slovenský profesionál Friesz, který se s jednou pod par dostal do TOP 10 na dělené sedmé místo.

Postupem do hlavního turnaje to ale pro všechny pouze začíná. Ve čtvrtek a pátek se totiž 116 hráčů popere o 20 plných karet na Pro Golf Tour pro sezonu 2018. Horší kategorie získají ještě hráči do 60., respektive 90. místa, ti už ale nebudou mít jistotu startu na všech akcích.

Konečné pořadí předturnaje Q-school Pro Golf Tour zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení