Trump prý na hřišti řádí. Ve Skotsku ale počítá ztráty

Donald Trump

Prezident Donald Trump se prý v pondělí na hřišti pořádně rozparádil. Ve svém klubu měl v těžkých podmínkách zahrál 73 ran. Zatímco na hřišti mu to jde nejspíš skvěle, již zdaleka ne tolik úspěšný je ve své expanzi do Skotska, kde počítá mnohamilionové ztráty.

Trump si byl během pondělního svátku Columbus Day zahrát v Trump National Golf Clubu v Severní Virginii a vedlo se mu prý tak dobře, že republikánská senátorka za Severní Karolínu Lindsey Graham měla potřebu to na twitteru oznámit světu.

Její tweet pak citovala americká média, pro které je Trumpův golfový život vděčným tématem. Za předpokladu, že šel mistrovské hřiště dlouhé 7034 metrů, zahrál skóre +1. A to prý ve větrných a mokrých podmínkách.

Trumpův oficiální handicap je 2,8, ačkoliv od června 2016 nezveřejnil skóre. Z 20 naposledy zveřejněných výsledků byl jen jediný pod 73. Bylo to 70 ran zahraných v srpnu 2013.

Graham byla součástí výpravy z Bílého domu a v Trump National Golf Clubu si s prezidentem dala sváteční rundu.

"Jak moc mě porazil? Vedla jsem si lépe v prezidentské kampani než dnes na hřišti. Byla to zábava a skvělá návštěva," napsala senátorka s odkazem na svou práci pro Trumpa před volbami.

Již ne tak úspěšná je Trumpova kampaň ve Skotsku, kde se snaží rozšířit svůj golfový byznys. Jeho hřiště zaznamenala zrychlený nárůst ztrát kvůli cenám ropy a pohybům kurzu měn.

Za rok 2016 se ztráty zdvojnásobily na 19 milionů liber. Z toho jen hřiště Turnberry samotné prodělalo 17,6 milionu liber.

Společnost Trump International Golf Links vlastní slavný resort v Ayrshire od roku 2013. Loni obě jeho hřiště zaznamenala meziroční pokles výnosů o více než 2 miliony liber. Trump tak jejich provoz musí dotovat.

"Jsme součástí silného konkurenčního prostředí. Faktory, které ovlivnily pokračující pokles, jsou místní ekonomika a nepříznivé klimatické podmínky," citovala výroční zpráva Trumpova syna Erica, který rodinný byznys ve Skotsku kontroluje.

"Očekáváme, že v příštích letech se naše příjmy zvýší díky tomu, že jsme vybudovali jedničku na trhu," poukázal na fakt, že do skotského golfového projektu bylo nainvestováno více než 150 milionů liber.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení