Bič na pomalou hru. Limit 40 vteřin i žluté karty

Shot Clock

European Tour učiní příští rok důležitý krok budoucímu omezení pomalé hry. Na letním Austrian Open zavede 40 vteřinový časový limit pro každou ránu na každé jamce.

Podnik, který se uskuteční 7. až 10. června nedaleko Vídně, bude mít speciální rozhodčí, kteří půjdou po hřišti s každým flightem se stopkami v ruce. Cílem je, aby nikdo nepřekročil 40vteřinový limit na každou ránu.

Za první překročení limitu dostane hráč žlutou kartu jako varování, podobně jako ve fotbale. Za druhé a každé další porušení limitu už přijde trestná rána. Informoval o tom britský Daily Mail.

Zpráva cituje nejmenovaný zdroj z European Tour, který předpokládá, že opatření pomůže zrychlit jednu osmnáctku až o 45 minut.

Zkušební zavedení limitu prý získalo "jednohlasnou podporu" na schůzi hráčů během Alfred Dunhill Link Championship ve Skotsku. Podpořili ho prý i účastníci Ryder Cupu 2016 Lee Westwood a Andy Sullivan.

"Jen to ukáže na to, že už 40 vteřin je dlouhý čas, a jak směšné je to, že kola trvají hráčům tak dlouho. Čím dřív se to na Tour zavede, tím lépe," prohlásil Sullivan.

Je to teprve podruhé, co European Tour zavádí inovace na zrychlení hry. První turnaj formátu Golf Sixes v květnu měl digitální měřič 40 vteřinového limitu na jedné jamce za zády hráčů.

Jedinou penalizaci za celý turnaj dostal pouze Američan Paul Peterson, šampion D+D REAL Czech Masters 2016.

Penalizace za pomalou hru byla loni k vidění také na PGA Tour a byl to první trest svého druhu od roku 1995. Na Zurich Classic v New Orleans ji při turnaji dvojic dostali Miguel Angel Carballo a Brian Campbell.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení