OBRAZEM: Golf na sjezdovce mezi muchomůrkami

celá fotogalerie (14) » Extrémní golf v Orlických horách

Proměnlivé počasí a nádherná příroda Orlických hor přivítaly golfisty na tradičních podzimních golfových hrátkách při extrémním golfu v lyžařském areálu na Zakletém v Říčkách v Orlických horách. Turnaje pořádaného pod záštitou golfových Všudehrálů se zúčastnilo 23 golfistů, z toho tři ženy.

Připraveno bylo 18 jamek, start byl se v nadmořské výšce 740 metrů nad mořem a po modré sjezdovce hráči vyšli na vrchol, kde desátá jamka končila ve výšce 992 metrů nad mořem. Zbylé jamky byly hlavně z příkrého kopce po černé sjezdovce, díky podmáčenému terénu se snahy o sejití někdy změnily ve sjezd na bagu.

Po intermezzu na svahu lyžařské školky přišla poslední jamka na dojezdu červené závodní sjezdovky do říčkovského Skicentra. Jen pro srovnání - nejvýše položené golfové hřiště v Čechách, kterým je Cínovec, leží v nadmořské výšce 850 metrů.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (14)

Jamky byly dlouhé od 50 do 250 metrů, cílem bylo dohrání míčku do vzdálenosti maximálně 75 centimetrů od vlajky. Cílový kruh byl měřen stuhou připevněnou na historické slalomové tyči, a i na jamkové praporky byla použita lyžařská závodní čísla z dob minulých.

V mezinárodně obsazeném turnaji vyhrál mužskou kategorii Jiří Šourek se 64 ranami, před Petrem Maříkem (65) a Janem Chaloupkou (67). Mezi ženami pak obhájila loňské prvenství Lucie Opletalová (85) před Lucií Hejdukovou (94) a Agniezskou Lemański.

Nepřesní hráči při hledání v lese řešili zásadní otázku, zda hledat spíše míček nebo houby. V případě hub byla jejich úspěšnost totiž výrazně větší.

Součástí turnaje byla tradiční vložená soutěž o národní rekord v disciplíně longest-nearest, kdy se hráči pokouší o co nejpřesnější umístění míče k vlajce ve vzdálenosti 330 metrů s převýšením zhruba 125 metrů.

Letos zvítězil Martin Chaloupka, míček skončil 12,5 metru od praporku, rekord Petra Maříka (6,3) z roku 2015 tak zůstal nepřekonán.

Fotky z Extrémního golfu v Orlických horách zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení