Suk začal skvěle, pak chyboval. Cafourek je čtvrtý

Cyril Suk

Kvalifikační škola Pro Golf Tour má za sebou první ze dvou kol a velmi dobře ji má rozehranou Jan Cafourek. Ještě lépe na tom mohl být Cyril Suk, ten ale nezvládl svou druhou devítku a v pátek bude tvrdě bojovat o plnou kartu. Ze hry ale nejsou ani další Češi.

Karta kategorie, se kterou budou mít hráči jistotu startů na všech turnajích sezony kromě závěrečného finále, je připravena pro dvacet nejlepších hráčů. Na ty ztrácí Suk po prvním kole za +1 na děleném 27. místě jednu ránu. Po úvodní devítce byl přitom na skóre mínus čtyři.

Děkoval za to berdíkům na jamkách 10, 14, 16 a 17, které ho měly dostat do pohody. Tu ale na své druhé devítce nepotvrdil, když už ani jednou nezaskóroval a vedle toho si připsal bogey na šestce a dokonce dva dabláče na trojce a devítce.

To Cafourek, který šel ve stejném flightu, měl rozjezd do prvního kola hlavního kvalifikačního turnaj pomalejší. Na úvodní devítce zahrál sice tři birdie, ale také dvě bogey a byl jen jednu ránu pod par.

Na rozdíl od Suka ale dokázal svou hru udržet na podobné úrovni i ve zbytku kola, na druhé devítce si tak opět polepšil o jednu ránu a s průběžným skóre -2 dělí čtvrtou příčku, tři rány za vedoucím Nizozemcem Maxem Albertusem.

Ze hry o kartu nejvyšší kategorie nejsou po čtvrtku ani Michal Pospíšil (+2, T37) a Daniel Suchan se Slovákem Jánem Frieszem (oba +3, T53), v pátek ale budou muset zamířit výrazně pod par.

Martin Příhoda pak už nejspíše hraje pouze o kartu horší kategorie, která je připravena pro hráče do 60., respektive 90. místa.

Průběžné pořadí kvalifikačního turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení