Domácí profesionální sezonu zakončí dva Pro-Amy

Ondřej Lieser

Czech PGA Tour sice už skončila tradičním finále na Kaskádě, ale na nejlepší české profíky ještě čekají v domácím prostředí dva závěrečné turnaje této sezony. A v obou případech půjde o akce ve formátu Pro-Am. Nejprve v sobotu na Ypsilonce a poté v úterý na pražské Zbraslavi.

Dvě desítky nejvýše postavených golfistů v žebříčku CzechOne Tour 2017 dostanou právo účasti na CzechOne Top Players Invitational, který se odehraje na Ypsilonce v sobotu 14. října. Chybět by neměli Ondřej Lieser, Filip Mrůzek, Martin Příhoda nebo Jan Cafourek.

Poslední akce letošní sezony CzechOne Tour se odehraje v atraktivním formátu Pro-Am, ve flightu půjdou vždy tři amatéři a jeden profesionální golfista. Každý bude hrát také "na svou skorkartu", takže amatéři mohou počítat s úpravou handicapu.

Co se týče týmové soutěže, počítá se výsledek celého flightu, kdy hráči střádají plusové body oproti svému aktuálnímu osobnímu paru na každé jamce. Profesionálové pak samozřejmě hrají svůj vlastní turnaj na rány.

Turnaj CzechOne Top Players Invitational již nemůže změnit celkové pořadí Order of Merit CzechOne Tour 2017, protože vítěz turnajů na Zbraslavi, ve Mstěticích a v Sokolově Ondřej Lieser už má takový náskok, že nemůže být předstižen.

Českou profesionální sezonu pak o tři dny později v úterý 17. října ukončí turnaj Prague Golf Masters 2017 Invitational presented by Stanislav Matuš. Čtyřicet hráčů bude na Zbraslavi doplněno o stejný počet amatérů a dohromady se bude hrát o 300 000 korun.

Profesionálové se utkají o 250 tisíc, když na prvního bude čekat odměna 50 tisíc, dalších 50 tisíc korun pak bude rozděleno mezi pět nejlepších profíků v Pro-Am turnaji, ve kterém se utkají dvoučlenné týmy složené vždy z profíka a amatéra. Body týmu vzniknou počtem brutto ran profesionála ponížením o stablefordové body amatéra.

Také na Zbraslavi se představí nejlepší čeští profíci v čele se Stanislavem Matušem, který letos vybojoval na Pro Golf Tour plnou kartu na Challenge Tour pro příští sezonu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení