Cafourek si kartu pohlídal, Suk pro ni došel eaglem

Jan Cafourek

Z kvalifikační školy Pro Golf Tour se početná česká výprava vrací s dvěma plnými kartami na příští sezonu. Získali je Jan Cafourek s Cyrilem Sukem, jen těsně pak unikla Michalu Pospíšilovi. I ten ale získal kategorii, díky které si zahraje většinu turnajů.

V německém Salzkottenu se v tomto týdnu hrálo o Pro Golf Tour v příští sezoně. Do boje šlo celkem osm českých hráčů, pět z nich prošlo z předturnaje, který dokonce Cafourek senzačně vyhrál, do hlavní fáze.

A v té už šlo o karty, tedy o všechno. 

Pro dvacet nejlepších hráčů byla připravena karta kategorie 5, tedy plný status. Na ten nakonec dosáhli Cafourek se Sukem, když oba obsadili se skóre -2 dělenou 12. příčku. Každý k ní ale došel jiným způsobem.

Cafourek položil základy k zisku karty v 1. kole ve čtvrtek, které došel za mínus dvě a v pátek mu tak stačil obejít hřiště resortu Paderborner Land v paru. Těm přitom zahrál během dne hned šestnáct, k tomu jedno birdie (14) a jedno bogey (11). To Suk musel zabojovat.

V prvním kole totiž zahrál za +1. V tom druhém to přitom dlouho na žádný velký posun nevypadalo, když ještě po třinácti jamkách byl v paru.

Poté ale zahrál birdie na čtrnáctce, a především eagle na pětiparové šestnáctce, čímž se posunul do vytoužené TOP 20. Společně s Cafourkem, se kterým šel obě kola v jednom flightu, si už na závěrečných jamkách místo zajišťující plnou kartu pohlídali.

To bohužel o tři rány a čtyři místa uteklo Pospíšilovi. Ten si sice po úvodní rundě za plus dva v pátek o ránu polepšil, ale na plnou kartu to nestačilo, když obsadil dělenou 24. příčku.

Získal tak pouze kartu kategorie 8, která byla určena pro hráče do šedesátého místa. I s tou by se ale měl podívat na většinu turnajů, protože je v dané kategorii mezi nejvýše nasazenými. To neplatí o Martinu Příhodovi (+5, T56), který bude muset čekat, jak se sezona bude vyvíjet.

Poslední kategorii 10 v Německu získali Daniel Suchan (+11, T86) a slovenský profesionál Ján Friesz (+7, T71), kteří se tak nejspíše na příliš mnoho turnajů německé Pro Golf Tour v příští sezoně nepodívají.

Konečné pořadí q-school zde (v záložce Spielplan poslední turnaj).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení