Na Ypsilonce vyhrál Mrůzek, celou CzechOne Tour Lieser

Filip Mrůzek

Poslední turnaj letošní sezony CzechOne Tour vyhrál na liberecké Ypsilonce Filip Mrůzek. Výsledky CzechOne Top Players Invitational by Ypsilonka & by Golfista roku už ale nic nemohly změnit na celkovém triumfu Ondřeje Liesera.

Zatěžkávací zkouškou prošlo hřiště Ypsilonka u Liberce. Odehrál se zde totiž finálový turnaj CzechOne Tour zároveň s ypsilonským Masters, to vše ve formátu PRO-AM s cannon startem. Nakonec obešlo osmnáctijamkové mistrovské hřiště 28 flightů.

Nehrál se však oblíbený Texas Scramble, ale nový formát, ve kterém si i amatéři hráli proti svému osobnímu handicapu. Mezi profesionály byl nakonec nejlepší Filip Mrůzek, který zahrál za 66 ran (-6). Dvě rány na něho ztratili na děleném druhém místě Ondřej Lieser a Jan Cafourek.

"Hrálo se mi samozřejmě dobře, lépe první devítka. Na té druhé mi trošku odešly putty, dal jsem i trojputt. Byl jsem si jistý v ranách od 70 do 90 metrů, vytvářel jsem si skórovací pozice příhrami metru a půl od tyče," pochvaloval si Mrůzek po dohrání.

Ten stejně jako další hráči jak z řad profíků, tak amatérů, vysekl poklonu pořádající Ypsilonce: "Hřiště bylo na to, jaké datum je v kalendáři a jaké počasí tu panovalo v minulých týdnech, ve skvělé kondici." 

Celkovým vítězem CzechOne Tour 2017 se ale stal Ondřej Lieser. Ke své hře se však moc vyjadřovat nechtěl, pochválil hřiště a postěžoval si na své puttování. Po úterním zbraslavském turnaji se začne pomalu chystat k tradičnímu přesunu do Španělska.

Turnaj byl poslední akcí letošní CzechOne Tour, na prize-money pro profesionály bylo rozděleno 103 000 korun, které ještě profíci o polovinu rozmnožili v tombole.

PRO-AM turnaj vyhrál flight vedený profesionálem Vojtěchem Dostálem s amatéry Michalem Krejčím, Michalem Jeřábkem a Radovanem Vrátným.

Výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení