Nový rekord Challenge Tour, cut dal 13letý chlapec

Li Linqiang

Pamatujeme si, že ve třinácti letech jsme toho dělali hodně. Ale rozhodně jsme nedávali cuty na Challenge Tour. Číňan Li Linqiang je ale jiný, a tak on už se příští týden bude moci podobným úspěchem před holkami na druhém stupni základní školy pochlubit.

Navíc se stal novým rekordmanem série, nikdo mladší si finálová kola na Challenge Tour nezahrál. Linqiangovi se to povedlo ve 13 letech 11 měsících a 11 dnech na domácím Hainan Open, které se hraje v tomto týdnu na hřišti Sanya Luhuitou GC v zálivu Donghai. 

Byly to ale pořádné nervy. Po skvělém prvním kole za 69 ran (-3) to Liovi začalo v tom druhém možná všechno docházet a do jeho hry se dostavily i chyby. Na poslední jamce tak musel zahrát z metru a půl putt do paru, aby do víkendových kol postoupil.

Zvládl to, zahrál za 75 ran (+3) a s celkovým parem prošel na ránu cutem. A mohl se tak těšit na další dvě osmnáctky.

Hned ta sobotní byla dně divoká. Linqiang sice zahrál pět birdie a jen tři bogey, ale také sněhuláka na tříparové osmičce.

Drive Li Linqianga

Co na tom, to se občas stane i v lepších rodinách.

Mladý Číňan, který v listopadu oslaví své teprve 14. narozeniny, se ale rozhodit nenechal, na druhé devítce si polepšil celkem o tři rány i díky dvěma berdíkům na závěrečných dvou jamkách.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení