Nesmělý Cafourek po dalším dramatu: Musí být o co hrát, ne?

Jan Cafourek

Na pátý pokus už to Janu Cafourkovi vyšlo. V minulém týdnu v Dánsku prošel v této sezoně poprvé na Challenge Tour cutem, velkou vědu z toho ale nedělá. Čtyři kola na turnaji chce brát jako samozřejmost, nechce se soustředit pouze na cuty. Tak jako v tomto týdnu, kdy patří k největším českým nadějím na D+D REAL Slovakia Challenge.

Cafourek začíná být českou jistotou na dramatické zápletky. Na dosavadních pěti letošních turnajích Challenge Tour se ve třech případech pohyboval přesně na hranici cutu.

Nejprve to dvakrát nevyšlo včetně velkého zklamání na Kunětické Hoře, kde nestačil po dvou kolech ani výsledek -4.

Ze snu to však českého profíka nebudilo: "Žádný větší problém jsem s tím neměl. Cut byl minus pět, já hrál minus čtyři a víc jsem to neřešil. Abych z toho měl třeba nějaký mindrák, to ne. To by bylo zbytečné."

Sám ví, že v golfu musí být člověk hlavně trpělivý.

"Myslím si, že jsou tam náznaky, že vše začíná zapadat dohromady. A výsledky se snad dostaví. Zatím letos nejsou úplně špatné, ale něco tomu chybí. Potřeboval bych zahrát jedno hezké kolo, během kterého mi všechno sedne a skončím šest, sedm ran pod parem," ví moc dobře Cafourek.

Toho zatím podle vlastních slov sráží především krátká hra kolem greenů: "Tam ztrácím strašně moc, když se porovnávám s klukama, se kterými hraji. Kdyby se mi tohle podařilo zlepšit, bylo by to lepší."

I bez toho to ale bylo lepší v Dánsku, kam se vrátil po 15 letech. Tehdy ale ještě hrál ping pong. Jako golfista po kolech za 71 a 72 prošel s jednou ranou nad par konečně cutem.

Byl opět na hraně.

Tentokrát se však miska vah přiklonila na jeho stranu. "Musí být o co hrát, ne?" usměje se při reakci na svou již tradiční hru kolem hranice cutu.

"Cut konečně vyšel, i když jsem nehrál úplně nejlépe. Byl to trochu nesmělý golf se spoustou parů, sem tam birdie nebo bogey…" zhodnotil svou hru Cafourek, který si tak konečně užil víkend.

V sobotu o trochu více než v neděli.

Cut nesmí být alfou a omegou

V neděli ho jedno špatné rozhodnutí stálo dvě rány. Celý den navíc trochu bojoval s větrem, kvůli kterému několikrát špatně odhadl vzdálenost a byl kratší: "Zase to byla pak ta krátká hra, kdy jsem nezahrál up and down a na pětiparech jsem nevyužíval útoky na birdie. O tom to je."

Cafourek ví, že cut nesmí být alfou a omegou jeho snahy na turnajích.

"Na každý jedu s tím, že budu hrát čtyři kola. To je celý turnaj! Není to přece jenom o tom cutu. Jsem samozřejmě rád, že jsem si zahrál všechna čtyři kola a konečně se umístil, i když se nakonec jedná o 62. místo. Takže žádná velká sláva, ale jsem spokojený. Je vidět, že to jde."

Se svým kedíkem hned po dohrání finálového kola vyrazil autem na cestu domů, kam dorazili po ujetých 1250 kilometrech v půl jedné ráno.

Vyspal se, lehce si odpočinul a po poledni opět nasedl do auta, ve kterém strávil dalších 400 kilometrů na cestě ze středočeského Šanova do slovenského Penati, kde už odpoledne tři hodiny trénoval.

Je před ním totiž další výzva – Slovakia Challenge.

"Hřiště jsou zde krásná, ale mně se možná trochu více líbí to druhé, na kterém hrát nebudeme. Na tom našem jsou totiž docela divoké greeny a člověk musí mít občas hodně dobrou představivost a fantazii," připouští Cafourek, který jde do turnaje s klasickým receptem: "Dobře hrát z týčka, trefovat greeny a dobře puttovat. Nic víc potřeba není."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení