Augusta má nového šéfa. Šampiona, co se nechtěl stát profíkem

Masters

Se začátkem nové sezóny PGA Tour usedl do své funkce i nový předseda Augusta National Golf Clubu a turnaje Masters Fred Ridley. Stal se sedmým předsedou v 85 leté historii slavného klubu v Georgii.

Příchod Ridleyho byl oznámen už v srpnu, když svůj odchod do důchodu oznámil dosavadní šéf klubu i jeho major turnaje Billy Payne po více než deseti letech ve své funkci.

Ridley nyní vydal své první oficiální prohlášené jako nový předseda, ve kterém se vyznal z obdivu k jednomu ze spolumajitelů Augusty Bobby Jonesovi. Toho považuje za svůj idol a vzor.

"Stát se předsedou Augusta National a Masters je velká čest. Jsem připravený přijmout velkou zodpovědnost, která s tímto důležitým postavením přichází. Jsem však vybaven lekcemi od těch, kteří mi v průběhu let poskytli vedení," uvedl pětašedesátiletý Ridley.

Ten se stal členem klubu v roce 2000 a o sedm let později začal vykonávat funkci předsedy soutěžního výboru Masters. Rezident z floridské Tampy sloužil v letech 2004 až 2005 jako prezident USGA. V roce 1975 se stal amatérským šampionem USA.

"Vždy se ohlížím na Jonese a (spolumajitele Clifforda) Robertse jako na zdroj moudrosti a inspirace. Plně se hlásím k jejich odhodlání zachovávat ty nejvyšší standardy ve všech ohledech naší činnosti. Slibuji, že budu následovat svůj plně zakořeněný respekt k tradicím, které zavedli,“ napsal Ridley.

Nový šéf se stane zároveň prvním předsedou klubu, který na jeho turnaji startoval. Na základě svého vítězství v US Amateur se mohl Ridley účastnit Masters v letech 1976 a 1977. V Augustě si zahrál ještě o rok později, když se na třetí Masters v řadě kvalifikoval přes americký tým ve Walker Cupu.

Ridley je zároveň posledním amatérským šampionem USA, který se nikdy nestal profíkem. Místo toho byl partnerem v mezinárodní právnické firmě.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení