Pokračuje bitva o LPGA. Opět s Vlčkovou a nově Spilkovou

Klára Spilková

Už v tomto týdnu pokračuje na Floridě druhou fází letošní q-school o LPGA, do které zasáhnou také dvě Češky. Ve své cestě za vytouženou kartou bude pokračovat Karolína Vlčková, první krůčky pak čekají na Kláru Spilkovou, které se první fáze netýkala.

Děkovala za to postavení ve světovém žebříčku. Hráčky do 400. místa se totiž mohly přihlásit rovnou do druhé fáze a Spilková je především díky vítězství v Maroku na LET z počátku tohoto roku aktuálně na 215. místě.

Za moře vyrazila nejlepší česká golfistka už v sobotu, aby měla dostatek času na to, zvyknout si na hřiště Bobcat a Panther v Plantation Golf and Country Clubu. O postup do finálové fáze zde bude usilovat 189 golfistek.

"Dám si cvičná kola a den před turnajem už jenom odpočinek. Jde o to rozkoukat se a zvyknout si především na greeny. Vůbec se nezabývám tím, kolik nás bude hrát a kolik postupuje," vzkázala v minulém týdnu.

Do finálové fáze nakonec půjde 80 nejlepších, Spilková si tím ale zatěžovat hlavu nechce: "Chci hrát co nejlépe, abych měla dostatečnou rezervu k postupu. Věřím si, že to dopadne dobře."

Zatímco 22letá Spilková mohla první fázi vynechat, o dva roky starší Vlčková v ní musela uspět. Nakonec skončila v Kalifornii na děleném 48. místě, což stačilo. Z první fáze do té druhé postupovala 90 hráček, přičemž se jich přihlásilo 360.

Nyní je sice soupeřek na začátku méně, ale jednodušší to určitě nebude. Už jen kvůli tomu, že by měly být papírově lepší. "Řekla bych, že formu mám dobrou," nechala se ještě před pár měsíci amatérka, ale dnes již profesionálka Vlčková slyšet pro server ČGF.

V předešlých týdnech ale bojovala s nemocí: "Z posledního turnaje jsem musela odstoupit před finálovým kolem. Teď jsem se dva dny léčila, pak si odskočila na driving a na putting, teď půjdu zase do postele. Myslím, že to je doznívající zánět průdušek. Prostě se budu muset uzdravit. A když ne, tak to budu muset nějak zvládnout."

Druhá fáze q-school LPGA se hraje od čtvrtka do neděle na hřištích Plantation Golf and Country Clubu. Cut tentokrát na hráčky nečeká, do finálové fáze postoupí ty, které skončí nejhůře na děleném 80. místě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení