Spilková vstoupila do q-school LPGA skvěle, je na špici

Klára Spilková

Chtěla do druhé fáze q-school LPGA vstoupit tak, aby se nemusela ohlížet na ostatní, a to se jí povedlo. Klára Spilková ve čtvrtek zahrála na hřišti Bobcat v Plantation Golf and Country Clubu za 68 ran (-4) a po prvním kole jí patří skvělé dělené páté místo.

Spilková se poprvé v kariéře pokouší o zisk plné karty na nejprestižnější ženský golfový okruh. Jako první krok musí zvládnout druhou fázi kvalifikační školy, do které jde 189 hráček a do finálové postoupí ty, které skončí nejhůře na děleném 80. místě.

A k tomu udělala Spilková důležitý první krok.

"Chci hrát co nejlépe, abych měla dostatečnou rezervu k postupu. Věřím si, že to dopadne dobře," vzkázala před turnajem a jak řekla, tak v prvním kole udělala. Na nepostupová místa má už po prvním hracím dni náskok.

Sama totiž na Floridě ve čtvrtek ani jednou nezachybovala a jednou za čas vždy zapsala birdie. První přišlo na pětce, další dvě v závěru úvodní devítky na jamkách osm a devět.

V druhé polovině kola si ještě 22letá nejlepší česká profesionálka polepšila o jednu ránu díky birdie na třináctce a bylo z toho krásné skóre 68 (-4). Lépe zahrály jen čtyři hráčky včetně zatím vedoucí .Venezuelanky Alazne Urizar Zapaty.

Výrazně hůře vstoupila do turnaje druhá Češka ve startovním poli, o dva roky starší Karolína Vlčková. Ta sice zahrála birdie hned na druhé jamce, ale byla dnes její poslední radost na floridské osmnáctce

Ještě na úvodní devítce se dostala do plusových čísel, když zahrála bogey na jamkách, kde Spilková skórovala, tedy na pětce a osmičce.

Třetí bogey dne přišlo na desítce, a když na sedmnáctce zahrála dabláče, přinesla do klubovny 76 ran (+4, T120) a v dalších kolech má co dotahovat.

Průběžné pořadí 2. fáze q-school naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení