Vyhořelý Jason Day přiznává: Nedokázal jsem se vyrovnat s pozicí jedničky

Jason Day

Ještě před rokem to vypadalo, že by Jason Day mohl být novým králem světového golfu. Populární Australan ale místo toho, aby v době, kdy se stal nejlepším hráčem světa, zářil, začal strádat. A v matných výkonech pokračoval i po opuštění golfového trůnu.

Day se stal poprvé světovou jedničkou na týden v září roku 2015. Na přelomu října a listopadu to byly týdny tři a na skoro rok usedl na trůn v březnu loňského roku. Po 47 týdnech ho sesadil v únoru tohoto roku Dustin Johnson, aktuální světová jednička.

Devětadvacetiletý Australan se však propadl dál až na současnou devátou pozici. Mohly za to rodinné problémy, když jeho matka bojovala na jaře s rakovinou plic, ale i pokles formy.

Na majorech skončil letos jedinkrát v TOP 10, když skončil dělený devátý na PGA Championship. Na PGA Tour pak dohrál v elitní desítce v dalších čtyřech případech a na vítězství čeká od The Players z minulého roku.

"Myslím, že po letech 2015 a 2016 jsem byl trochu vyhořelý. A také jsem v té době nevěděl, jak se vyrovnat s postem světové jedničky. Až na něj dosáhnu příště, budu dělat věci trochu jinak," přiznává Day.

Aby ale nějaké příště v tomto ohledu bylo. Day má sice golfový talent od boha, ale také má časté zdravotní problémy. Hráčů, pokukujících po postu světové jedničky, je spousta.

Day se navíc v polovině září rozešel se svým kedíkem, trenérem a svým způsobem také náhradním otcem Colinem Swattonem, který Daye provedl temným obdobím jeho života a přivedl ho k profesionálnímu golfu.

Nyní mu nosí hole kamarád ze školy Luke Reardon, což platí i na pro Daye první akci v nové sezoně, kterou je CJ Cup v Jižní Koreji v tomto týdnu. S vědomím, že jeho matka rakovinu porazila, se může opět soustředit pouze a jenom na golf a splnění svých dalších dlouhodobých cílů.

"Doufám, že věci, které mě rozptylovaly jak na hřišti, tak mimo něj, jsou definitivně pryč a já se mohu zpět soustředit pouze na to, abych získal znovu post světové jedničky," dodal Day bojovně na začátku nové sezony.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení