VIDEO: Parádní albatross ve Valderramě z 208 metrů!

Joost Luiten

Joost Luiten se v polovině Andalucia Valderrama Masters osamostatnil včele turnaje Sergia Garcii. Pomohl si k tomu famózní druhou ranou na pětiparové jedenáctce, která zapadla rovnou do jamky.

Albatrossem získal Luiten tři rány k dobru, díky nimž vede španělský podnik European Tour o jedinou ránu právě před svým hostitelem Garciou, který s ním po prvním kole za 66 úderů vedl.

Luiten ke své skvělé ráně napřáhl čtyřkou železem ze vzdálenosti 208 metrů od vlajky. Nejdřív musel překonat stoupání a terénní zlom, než jeho míček dopadl na green a po několika metrech dojel přímo do jamky.

V tu chvíli se Holanďan dostal do vedení na -7. O jamku později přidal birdie, ale do konce kola ještě ztratil dvě rány. I tak mu to po pátku stačí na samostatné vedení před trojicí Sergio Garcia, Scott Jamieson a Robert Rock.

Ve Valderramě se domácím fanouškům představil i aktuálně nejlepší Španěl podle žebříčku OWGR. Světová pětka Jon Rahm už se jim ale o víkendu neukáže, protože neprošel cutem.

Stejné skóre +7 má i další španělská hvězda a dvojnásobný vítěz Masters José María Olazábal. Ten je ale v jednapadesáti letech téměř o 30 let starší než Rahm.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení