Spilková pokračuje v parádní jízdě. Na q-school už je druhá

Klára Spilková

Klára Spilková pokračuje na q-school LPGA v parádních výkonech. Po druhém kole za 69 ran je s celkovým skóre -7 už dokonce na děleném druhém místě se ztrátou jediné rány na vedení. Polepšila si i Karolína Vlčková, které se také aktuálně posunula mezi osmdesátku postupujících do třetí fáze.

Především pak Spilkové už by postup neměl uniknout. Do Plantation Golf and Country Clubu přijela ve skvělé formě a v první polovině turnaje ji dokonale prodala. Z už tak skvělého děleného pátého místa po prvním kole se posunula ještě výš, když zahrála výborných 69 ran (-3).

Zatímco ve čtvrtek si ve Venice na Floridě zahrála hřiště Bobcat, ve druhém kole hrála osmnáctku s názvem Panther. Ale ani na ní si nevedla vůbec špatně, i když se oproti prvnímu kolu nevyvarovala hned dvou bogey.

To první hned na své úvodní desáté jamce. Na jamkách 14 a 15 ale zaskórovala. Dvěma berdíky na 4 a 5, reagovala na druhé bogey na 3. krátký putt do birdie na záveřečné devítce ji pak posunul na dělené druhé místo.

"Výsledky jsem nesledovala, takže nevím, jak na tom jsem. Jenom jsem hrála svůj golf," řekla po odehrání kola. "Nekontrolovala jsem výsledky ani včera. Říkala jsem si OK, to je v pohodě."

"Jen si užívám svůj golf, protože letos hraju opravdu dobře, na rozdíl od minulého roku, který byl pro mě opravdu těžký. To jsem nehrála vůbec dobře. Letos jsem víc uvolněná. Ať udělám cokoliv, učím se každý den," dodala česká jednička.

"Po dnešku se cítím fakt dobře. Užila jsem si to. Dvakrát jsem dala chip in, což bylo úžasné. Minula jsem také několik opravdu krátkých puttů, ale už se hodně těším na víkend. Užívám si to tady," smála se Spilková při kratičkém zhodnocení druhého kola pro Twitter Symetra Tour.

Karolína Vlčková se kolem za 71 ran posunula na dělené 63. místo. Na první nepostupové místo má sice náskok jen dvou ran, ale i tak musí být spokojená poté, co v prvním kole zahrála 76. Vlčková se už v pátek vyvarovala dabláče, i tak měla skórkartu docela pestrou se čtyřmi bogey a pěti berdíky.

Ze 186. hráček postoupí do finále ty, které skončí nejhůře na děleném 80. místě. Hraje se bez cutu. V sobotu nastoupí všechny hráčky na hřišti Panther. Vlčková startuje v 8.22 (14.22 našeho času). Spilková půjde v prvním flightu v 19.27 s vedoucí Madarkou Csicsi Rozsa a druhou Američankou Youngin Chun.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení