Neskutečný drive! Thomasovi ulétl na 422 metrů

tho.jpg

Nejdelší jamka na hřišti Nine Bridges na korejském ostrově Jeju byla dějištěm rány, která Justinu Thomasovi ulétla na neskutečných 422 metrů. Nejlepší golfista uplynulé sezóny PGA Tour se i díky ní vrátil po třech kolech do čela druhého turnaje nového ročníku.

Ano, divíte se správně.

Ani s dnešním vybavením není normální, aby někdo v soutěžním kole napálil takovou bombu. Thomas docílil takové dálky s malou pomocí asfaltové cesty zprava lemující pětiparovou dvanáctku na Nine Bridges.

Ačkoliv se podle první reakce Thomas zlobil, že se mu rána nepovedla, opak byl pravdou. I když vůbec netrefil fairway, míček se na ní odrazil zpátky od asfaltky, která ráně přidala k dobru odhadem skoro 100 metrů.

Thomas tak získal pozici s ideálním výhledem na vlajku vzdálenou zhruba 120 metrů, ze které vytěžil pohodlné birdie. Těch zahrál ve druhém kole celkem pět. K tomu přidal jedno bogey a dokonce i dabláče.

I tak se ale vrátil na čelo leaderboardu.

To sdílí se Scottem Brownem, který zahrál ve třetím kole 71, tedy o ránu hůře než Thomas. Třetí místo dělí Anirban Lahiri a Marc Leishman.

Průběžné výsledky turnaje zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení