Špatný hostitel Garcia. Na svém turnaji útočí na triumf

Sergio Garcia

Jsem pánem ve svém domě, jakoby chtěl naznačit Sergio Garcia na turnaji Andalucia Valderrama Masters, který hostí jeho nadace. Vítěz letošního Masters je po třech kolech v čele španělského podniku European Tour, byť do finále půjde s minimálním náskokem.

Garcia se ve špičce turnaje pohybuje od prvního kola. Až po 54 jamkách se však dostal do samostatného vedení, které mu zajistilo birdie na sedmnáctce. Do té doby se o vedení dělil s Američanem Danielem Brooksem, který zahrál v sobotu zatím nejlepší kolo turnaje za 64.

Garcia si na svém turnaji zatím drží vysoký standard. V sobotu zahrál 68 ran (-3) za tři bogey a šest birdie. Doprovází ho nadšený dav fanoušků, kteří tleskají každé povedené ráně.

Blízko výbuchu nadšení měli při dlouhém puttu do eaglu na 17, při které Garcia jen těsně minul jamku. I snadné birdie ho ale vyšvihlo do čela.

"Bylo do hodně solidní kolo. Zítra půjdu na hřiště pokusit se zahrát další kolo pod par a uvidím, na co to bude stačit. Ještě je přede mnou dlouhá cesta na to, abych se koukal moc dopředu" komentoval Španěl, který se tak vůči svým soupeřům nechová zrovna jako vzorný hostitel.

Výborně si v sobotu vedl Jaime Donaldson. Vítěz D+D REAL Czech Masters z roku 2014 bojuje ve Valderramě o udržení karty na European Tour.

K tomu potřebuje skončit v TOP 10. Tam se posunul v polovině turnaje, a ve třetím kole si svou nadějnou pozici ještě upevnil 68 ranami, které ho zatím vyslaly na dělené čtvrté místo.

Joost Luiten, který vedl v polovině turnaje, se udržel na samostatném třetím místě a s Garciou a Brooksem utvoří v neděli závěrečný flight.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení