Spilková bojuje na q-school o triumf! Blízko finále je i Vlčková

Klára Spilková

Klára Spilková pokračovala ve třetím kole druhé fáze q-school LPGA ve skvělých výkonech. V sobotu zahrála v paru a drží se stále ve špici. S celkovým skóre -7 je na děleném čtvrtém místě dvě rány za vedením. S velkou nadějí na finále vyrazí do posledního kola i Karolína Vlčková.

Takhle končí kolo velcí hráči, když se nedaří. Spilková šla na poslední dvě jamky hřiště Panter se sobotním skóre +2. Předtím sice zahrála berdíka na šestce, ale v následujících deseti jamkách neskórovala, naopak klesla pořadím o tři rány, které ztratila na 8, 12 a 14.

Závěr ale české jedničce vyšel parádně. Dva berdíky ji vrátily dvě rány zpět za vedoucí Maďarku Csicsi Rozsa, se kterou šla v posledním flightu. Spilková by se tak v Plantation Golf and Country Clubu na Floridě měla zcela jistě dočkat postupu do finále q-school. Kromě toho však také bude bojovat o vítězství v turnaji.

Ve finále q-school na LPGA by mohl mít český golf dvě zástupkyně. Karolína Vlčková i po třetím kole za +1 udržela svou pozici mezi postupujícími. Hranice postupu je aktuálně na děleném 77. místě, na kterou má Vlčková náskok dvou ran. Po 54 jamkách je s celkovým skóre +4 dělená 55.

Vlčková si na první devítce připsala bogey na 5, kontrovala ale dvěma berdíky na následujících dvou jamkách. Bohužel dokonce kola již neskórovala, naopak přičítala po jedné ráně na 12 a 18. Pokud však podobný výkon zopakuje i v neděli, postup by neměl uniknout ani jí.

Obě Češky půjdou poslední kolo na hřišti Bobcat. Vlčková vyrazí v 9.06 ráno (15.06 SEČ), Spilková půjde v předposledním flightu turnaje v 1.16 (19.16 SEČ). Ten vytvoří s Irskou amatérkou Leonou Maguire a Američankou Gabriellou Then.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení