Král Thomas vládne dál. CJ Cup v Koreji ovládl v play off

Justin Thomas

Nejlepší hráč sezóny 2016/2017 už začal řádit i v novém ročníku PGA Tour. Po zahřívacím děleném 17. místě na CIMB Classic v Malajsii vyhrál Justin Thomas první ročník CJ Cupu v Jižní Koreji. Vítězství vybojoval na druhé jamce play off, kde udolal Marca Leishmana.

Hřiště Nine Bridges na Jeju Island přivítalo nejlépe dotovaný turnaj sezóny po majorech, Players a turnajích WGC. O 1,6 milionů dolarů rozšířil své konto Justin Thomas, který bral před měsícem prémii 10 milionů dolarů za vítězství ve FedEx Cupu.

Thomas si ale zaslouženou dovolenou nevybral. Po vítězné účasti na Presidents Cupu vynechal akorát jeden týden, kdy se hrál zahajovací turnaj nové sezóny PGA Tour v Kalifornii. Pak už odjel do Asie na následující dva podniky, aby se v Koreji opět vrátil na vítěznou vlnu.

Pro Thomase to bylo sedmé vítězství na PGA Tour. Z toho páté roce 2017 a šesté za posledních 12 měsíců, včetně jeho srpnového prvního triumfu na majoru na PGA Championship  Nikdo z jeho soupeřů se takovou bilancí pochlubit nemůže.

Vítězství v Koreji si Thomas bude pamatovat jako jedno z nejvydřenějších. Nebýt skvělého prvního kola za 63 ran, které bylo s přehledem nejlepší rundou turnaje, nemohl by na něj ani myslet.

V následujícím průběhu totiž už Thomas tak výsledkově nezářil, když druhé, třetí a čtvrté kolo obešel celkově v paru. Skóre -9, se kterým postoupil do play off, si tak uhrál už ve čtvrtek.

Na stejném výsledku se vedle něj srovnal Leishman, který stejně jako Thomas zahrál na posledních dvou jamkách bogey a birdie. Pak se oba vrátili na pětiparovou 18. Nejprve ji zahráli v paru. Rozhodlo se vzápětí.

Zatímco Australan pokazil svou druhou ránu a zahrál bogey, Thomas se chopil šance, zapsal birdie a šel slavit.

Jen o ránu minulo play off také Camerona Smithe. Ten si po děleném pátém místě na CIMB Classic připsal další skvělý výsledek, když v Koreji skončil třetí. Do vedení FedEx Cupu se dostal Pat Perez. Po vítězstvím v Malajsii se i v Koreji o týden později vešel do TOP 5.

Konečné výsledky naleznete zde.

Sestřih 4. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení