VIDEO: Trápení v roughu, které potěší nejednoho amatéra

Byeong-Hun An

Mnoho rekreačních hráčů na amatérské úrovni se škodolibě pousměje, když vidí podobné záběry. Možná si při nich řeknou, že tohle se jim stalo včera odpoledne (a před týdnem také) na místním hřišti, kam si po nedělním obědě zaskočili obejít svou devítku.

Tohle se však stalo na PGA Tour. Svědkem parádně pokažené jamky byla v neděli tříparová třináctka hřiště Nine Bridges v Jižní Koreji. Byeong-Hun An se první ranou dostal do svažitého roughu, který byl tak hustý, že v něm míček nebyl ani vidět.

První pokus o vyhrání skončil katastrofálně, míček se skoro nehnul. O moc lepší to nebylo ani při dalším pokusu. Domácí Korejec se posunul jen o zhruba metr dál, aniž by se poloha míčku nějak dramaticky vylepšila.

Zatímco běžným smrtelníkům podobný incident tak akorát zkazí odpoledne, výsledné triple bogey mělo pro vítěze US Amateur z roku 2009 mnohem citelnější následky.

Nebýt této ztráty na třináctce, skončil by Byeong-Hun An na CJ Cupu čtvrtý. Takhle vypadl z TOP 10 a přišel o několik desítek tisíc dolarů. Takže až se vám něco takového opět stane a vy budete mít sto chutí zahodit hůl do lesa, je dobré si uvědomit, že vás to nestálo ani korunu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení