Garcia potěšil fanoušky. Vyhrál vlastní turnaj ve Valderramě

Sergio Garcia

Sergio Garcia opět ukázal jak je na domácí půdě skvělý. Na Andalucia Valderrama Masters vyhrál už šestý turnaj European Tour ve Španělsku. Vítězství je o to sladší, že turnaj sám pořádal prostřednictví vlastní nadace.

Španělský hrdina si tak připsal třetí vítězství v sezoně, kterou si prodlužuje návratem na European Tour, zatímco na jeho hlavní PGA Tour už se rozběhla sezona další. Garcia letos vyhrál svůj premiérový major na Masters. Předtím triumfoval v únoru na Dubai Desert Classic.

Garcia uhájil prvenství před Joostem Luitenem, který skončil s celkovým skóre -11 jen o ránu zpět. Pro Holanďana to bylo teprve druhé TOP 10 v sezóně, v níž byl ale jinak příkladem konzistence. Z 22 startů udělal 18 cutů.

Titulky novin ale budou patřit Garciovi, který se stal v pátek čestným doživotním členem European Tour, aby na ní o dva dny později získal svůj 14. titul.

"Všichni tři jsme hráli úžasně," zahrnul Garcia do svých pochval kromě sebe a Luitena i třetího Američana Brookse. "Daniel hrál skvěle a udělal tu všechno, co mohl. Joost byl neuvěřitelný. Vždycky když jsem si myslel, že bych už mu mohl utéct, udělal z toho znovu drama," komentoval Garcia vyvrcholení turnaje.

"Já jsem se snažil zůstat celou dobu trpělivý. Ujišťoval jsem se, že špatné momenty na mě nezanechaly stopy a nakonec jsem udělal i několik klíčových puttů," hodnotil vítěz, který si celou dobu užíval podpory domácích fanoušků. "Byli neuvěřitelní. Tolik jich jsem přišlo a povzbuzovalo."

Garcia vzápětí věnoval své těhotné manželce. "Věnuji ho Angele a našemu dítěti, které přijde na svět příští rok v březnu," uvedl hráč, který si upevnil svou druhou pozici v Race to Dubai.

Svou kartu na European Tour si zachránil Jaime Donaldson, který před třemi lety vyhrál první ročník D+D REAL Czech Masters. K tomu potřeboval ve Španělsku skončit do desátého místa, což se mu čtvrtou pozicí podařilo splnit o jedinou ránu.

V TOP 10 skončil i dělený osmý Julian Suri. Američan začínal sezónu jako člen Challenge Tour, ale i díky vítězství na D+D REAL Czech Challenge na Zbraslavi získal kartu na European Tour pro zbytek sezony, kde bude startovat i příští rok.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení