Do finálové fáze Q-school LPGA jdou Spilková i Vlčková

Klára Spilková

Stoprocentní bilanci mají české golfistky ve druhé fázi kvalifikační školy o LPGA. Do té finálové totiž postoupila nejen Klára Spilková, ale i Karolína Vlčková. O tom, jestli některá z nich získá plnou kartu na LPGA pro příští sezonu, se rozhodne na přelomu listopadu a prosince.

Bude to opět na Floridě, kam vyrazí do finálního boje o nejspíše 20 plných karet kolem 150 hráček. Na ty čekají čtyři kola, po kterých přijde cut pro sedmdesát nejlepších. Páté kolo pak rozhodne, kdo pojede domů s kartou a kdo ne. A snít mohou stále ještě dvě Češky - Spilková a Vlčková.

Prvně jmenovaná si šla pro postup z druhé fáze od prvního kola, po kterém byla dělená pátá. V TOP 10 se pak držela i ve zbytku turnaje, a nakonec dohrála se skóre -7 dělená devátá.

O víkendu si 22letá Češka postup zkušeně hlídala. V obou kolech došla v paru, nejprve v sobotu na hřišti Panther a následně i v neděli na hřišti Bobcat. V sobotu zahrála po třech birdie a bogey, v neděli dvakrát zaskórovala a dvakrát ránu ztratila.

Závěrečné pohoršení o pět pozic Spilkovou vůbec nemuselo mrzet. Na děleném devátém místě měla bezpečný náskok na nepostupová místa, když do finálové fáze z té druhé postupovalo osmdesát nejlepších.

To Vlčková musela po prvním kole za 76 (+4) ve zbytku týdne bojovat, aby se do osmdesátky nejlepších nejprve probojovala, a poté se v ní udržela. První zvládla hned v kole druhém (71, -1) a o víkendu si už postup hlídala.

Nejprve si sice v sobotu na hřišti Panther znovu pohoršila o ránu na dělenou 55. příčku, v neděli ale na hřišti Bobcat zamířila o jednu ránu pod par a poskočila na konečné dělené 46. místo. K dobru měla čtyři rány.

24letá Vlčková už tak má prakticky splněno. Hned po svém letním přestupu k profesionálkám má jistotu karty na nižší zámořskou Symetra Tour, navíc může i nadále snít o LPGA.

Loni získaly případnou horší kategorii i hráčky na 21. - 45. místě finálové fáze, přesná letošní čísla ještě budou zveřejněna.

Konečné pořadí 2.fáze Q-school LPGA zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení