Šampion Czech Masters kartu udržel, pak dal placáka do bazénu

Jamie Donaldson

Už už to vypadalo, že by vítěz D+D REAL Czech Masters z roku 2014 mohl přijít o plnou kartu na European Tour. Jamie Donaldson ale na poslední chvíli zabojoval jako správný velšský drak a ve španělské Valderramě kartu udržel. A hodně netradičně to oslavil.

Donaldson byl před Andalucia Valderrama Masters, posledním turnajem letošní základní části European Tour, v nezáviděníhodné situaci. V Race to Dubai mu patřilo až 118. místo a musel skončit minimálně v TOP 10, aby si udržel kartu pro příští sezonu a nemusel do Q-school.

Výjimka za vítězství na Albatrossu už totiž vypršela, a tak Donaldson potřeboval skončit do stého místa v Race to Dubai (k tomu musel dohrát mezi nejlepšími pěti) nebo alespoň desátého místa v Access listu (stačilo by mu umístění v elitní desítce).

Výsledek? Jamie Donaldson skončil ve Španělsku čtvrtý.

Populární Velšan si tak mohl zhluboka oddychnout. O to více po nepovedeném prvním kole za 73 ran (+2), po kterém však zabral, v pátek si polepšil o čtyři rány, v sobotu o další tři a v neděli mu tak stačil klidný par.

Díky čtvrtému místu si na své konto připsal potřebných 100 000 eur, které ho posunuly na klíčové 99. místo v pořadí Race to Dubai.

A to si zasloužilo velkou oslavu, kterou Donaldson, ještě oblečený v golfovém, odšpuntoval ani ne tak skokem, jako spíše pádem do bazénu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení