V Koreji zrušili kolo kvůli markování. Člen výboru odstoupil

Ilustrační foto

V Koreji došlo k další kontroverzi ohledně označování míčků na greenu. Na Korean LPGA Tour kvůli tomu dokonce rezignoval člen pravidlové komise. Bizarní situace vedla k tomu, že na turnaji korejské ženské túry zrušili výsledky kompletního prvního kola.

Stalo se tak minulý týden na KB Financial Star Championship v Očchonu, kde se hrál jeden z pěti majorů KLPGA.

Hráčky Hye Jin Choi a You-Na Park byly po prvním kole obě penalizovány dvěma ranami za zvednutí a označení místa polohy míčku, o kterém se domnívaly, že leží na greenu. Místo včak bylo později označeno jako forgreen, kde se markovat nesmí.

Jihokorejský golfový web JTBC uvedl, že hranice mezi greenem a forgreenem byly nejasné. Choi byla dokonce vedoucí hráčkou, než dostala penalizaci.

Poté, co došlo k udělení trestu, vyšlo najevo, že stejně si počínaly ještě další čtyři hráčky. Soutěžní výbor turnaje se rozhodl je netrestat a zároveň zrušil tresty i pro Choi a Park. To způsobilo ve startovním poli ještě větší rozruch a vyvolalo protesty.

Soutěžní výbor pak jednal dlouho do noci pod velkým tlakem. Polovina hráček hrozila, že z turnaje odstoupí, pokud se tresty zruší, druhá část zase nechtěla pokračovat, pokud budou uděleny. Z ožehavé situace se výbor rozhodl vybruslit alibisticky tím, že zrušil kompletní výsledky prvního kola.

Tím sice padlo rozhodnutí, které však vyvolalo další kontroverzi. "Je směšné a trapné, když je major turnaj zkrácen na 54 jamek kvůli neefektivnímu soutěžnímu výboru a jeho špatnému rozhodnutí," kritizovaly stránky JTBC, které citoval Reuters.

Podle jejich zprávy se nakonec rozhodl na svou funkci rezignovat člen výboru pro pravidla Jin-Ha Choi.

"Hluboce se omlouváme hráčům, fanouškům i sponzorům, kteří pomohli turnaj uspořádat," uvedla později KLPG v prohlášení. "Budeme pracovat lépe, abychom splnili očekávání všech, kdo mají rádi KLPGA a uděláme všechno proto, aby se podobné situace již neopakovaly," stálo ve zprávě.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení