Matuš ladí formu na Q-school, ve Španělsku je čtvrtý

Stanislav Matuš

Už v příštím týdnu odstartuje ve Španělsku druhá fáze Q-school European Tour, ve které se z českých hráčů ukáže také Stanislav Matuš. Ten se rozhodl ladit formu už od konce minulého týdne na Pyrenejském poloostrově, kde se účastní turnaje Gambito Tour.

A po prvním kole to vypadá, že zatím nic neztratil ze své letošní formy, která mu vynesla několik turnajových vítězství na domácí scéně, ale především kartu na Challenge Tour, kterou získal díky celkovému šestému místu v pořadí Order of Merit na Pro Golf Tour.

Turnaj Gran Premio Philips Lighting s dotací 50 000 eur se hraje od středy do pátku v Madridu na hřišti Retamares Golf Clubu a Matuš ho rozehrál velmi dobře. Po úvodní rundě je se skóre -4 na děleném čtvrtém místě. 

Hráč Prague Golf Teamu startoval na desítce a po úvodní devítce, na které ani jednou nezaváhal a připsal si dvě birdie (14, 16) se dostal dvě rány pod par. O další dvě si pak polepšil v druhé polovině kola, ve které sice zahrál o jedno birdie více (3, 7, 8), ale také jedno bogey (4).

Po prvním kole Matuš ztrácí na lídry, kterými jsou Jacobo Pastor López a Fernando Adarraga Martínez, pouhé dvě rány.

Na turnaji hrají i další hráči Pro Golf Tour, kteří už letos získali kartu na Challenge Tour v příštím roce. Stále ještě německý amatér Max Schmitt je ránu za Matušem (T10), Švýcar Marco Iten je v paru na děleném 28. místě.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Na stejném místě, tedy ve Španělsku, a ve stejném termínu, od středy do pátku, se hraje také poslední letošní turnaj LET Access. Akce Santander Golf Tour LETAS El Saler se ve Valencii účastní také Šideri Váňová

První kolo jí ale nevyšlo.

Jediné birdie ve spojení s pěti bogey a dvěma dabláči daly výsledné skóre 80 ran (+8), které stačí pouze na dělenou 64. příčku ze 75 hráček, které první kolo dohrály. Vede Islanďanka Valdis Thora Jonsdottir (66, -6).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení