Průlom! Ženské US Open se bude hrát poprvé na Pebble Beach

Pebble Beach

Pebble Beach je u USGA oblíbené hřiště a dá se to pochopit. Na jednu stranu je nádherné, na druhou dokáže hráče pořádně pokousat. Takže ideální pro velké turnaje. Vůbec poprvé si zde ale major střihnou také ženy, a to v roce 2023 během US Women's Open.

Americká golfová asociace (USGA) to prozradila v úterý a jedná se o další pozitivní krok k ženskému golfu. I ženy totiž chtějí hrát své velké turnaje na nejznámějších historických hřištích a toto je další vlaštovka, která možná hovoří pro lepší budoucnost.

Jednou z prvních bylo například US Women's Open z roku 1992, které se vůbec poprvé konalo v Oakmontu. Další zlom přišel o patnáct let později, kdy nejlepší hráčky světa vyrazily v rámci Women's British Open na slavné Old Course v St Andrews.

"Jsme nesmírně pyšné, že vůbec poprvé přivedeme US Women's Open do Pebble Beach. USGA se zavázala, že bude naše golfové šampionáty pořádat na nejlepších hřištích," těší Dianu Murphy, prezidentku USGA.

Nejen ženy se ale mohou těšit v rámci svého majoru na Pebble Beach. Muži zde totiž nebudou hrát pouze v roce 2019, jak už je nějaký ten pátek jasné, ale nově také v roce 2027.

V příštím roce se zde navíc uskuteční prestižní US Amateur.

Unikátní záběry hřiště z dronu

"Spojení USGA a Pebble Beach začalo v roce 1929 pořádáním US Amateur a při předchozích 11 šampionátech se vždy vytáhlo," nechal se slyšet šéf USGA Mike Davis.

Nejen on moc dobře ví, co americký golf v hřišti na kalifornských útesech má: "Pebble Beach Golf Links je národním golfovým pokladem a naši partneři v Pebble Beach Company budou v následujících 10 letech hostit hned čtyři naše turnaje."

Posledním vítězem US Open v Pebble Beach se stal v roce 2010 Graeme McDowell. Před ním zde slavili titul také Jack Nicklaus (1972), Tom Watson (1982), Tom Kite (1992) a samozřejmě také Tiger Woods v roce 2000.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení