Osudu navzdory. Postižený chlapec hraje golf jak o život

Jackson Merriss

Seznamte se s Jacksonem Merrissem. Osmiletý chlapec se narodil předčasně a doktoři nevěděli, zda vůbec přežije, a pokud ano, jestli bude chodit, nebo mluvit. Dnes je z něj nadšený golfista, byť kvůli svému postižení hraje pouze levou rukou.

Chlapec z Easley v Jižní Karolíně neměl mít moc šancí, ale dnes je překonává několikanásobně, a to hned v několika ohledech.

Spolu s jeho bratrem Cadenem jim byl diagnostikován v děloze matky Transfuzní syndrom u dvojčat. Jackson měl také krevní infekci a krátce po porodu utrpěl mozkovou obrnu, kvůli které částečně ochrnul.

Kritické okamžiky po porodu však zvládl, a hned jak začal chodit, začal mávat plastovou golfovou holí.

I když mohl jen jednou rukou, začal soutěžit v US Kids Golf.

Každý den hraje minimálně jednu hodinu a o víkendech jezdí na dětské turnaje. Jacksonův otec Todd Merriss uvedl, že jeho čiperný synek má i výsledky. Nedávno skončil pátý v soutěži Drive, Chip and Putt.

"Má rád všechny sporty, ale konkrétně pro golf v sobě našel největší vášeň. Je pro něj něčím, kde se cítí rovnocenný s ostatními dětmi. Může s nimi soutěžit. Závodně hrajeme od sedmi let. Trénujeme spolu třikrát čtyřikrát týdně. Zároveň se může s dětmi kamarádit, což je pro něj velmi důležité," těší Jacksonova otce.

Podívejte se, s jakou radostí Jackson hraje golf a bez strachu soutěží proti zdravým chlapcům. Podle všeho je to opravdu přirozený talent.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení