Smůla Matuše! Trefený sprinkler ho poslal mimo TOP 10

Stanislav Matuš

Stanislav Matuš měl velmi dobře rozehraný turnaj Gambito Tour, který bere jako přípravu na 2. fázi Q-school European Tour. Jeden smolný odraz ve finálovém kole ho ale poslal leaderboardem směrem dolů.

Matuš byl po dvou kolech v Madridu na hřišti Retamares Golf Clubu dělený šestý se skóre -5. Hned na první jamce finálové rundy si ale pohoršil o tři rány a musel dohánět.

V pátek se navíc profíci potkali na hřišti s amatéry v rámci Pro-Amu, což zapříčinilo, že Matuš musel na prvním odpališti čekat skoro půl hodiny.

A aby toho nebylo málo, když se k němu dostal, trefil sprinkler na středu fairwaye, od kterého se míček odrazil přímo doprostřed nedalekého křoví.

Výsledkem bylo triple bogey hned na první jamce, na které rozhozený Matuš navázal dalším bogey hned na dvojce. Velmi rychle tak poztrácel na hřišti čtyři rány a měl co dotahovat.

Svou stíhací jízdu odstartoval berdíkem na pětce, po kterém si připsal další dvě birdie na jamkách šest a sedm. To bylo ale bohužel vše.

Na osmičce totiž přišlo další bogey, a jelikož druhou devítku došel hráč Prague Golf Teamu, bylo z toho kolo za 74 ran a pohoršení o dvě na konečné skóre -3 a dělené 20. místo. Jen o tři rány lepší výsledek by přitom stačil na "bednu", tedy dělenou třetí příčku.

Matuše to ale až tak mrzet nemusí. Zaprvé si i tak vydělal alespoň 650 eur, a za druhé turnaj bral především jako přípravu na druhou fázi kvalifikační školy, která pro něho odstartuje 3. listopadu na hřišti Panoramica.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení