Shot Clock i na PGA Tour? Ale ano, jistě, míní světová jednička

Dustin Johnson

Zatímco European Tour se příští sezónu chystá otestovat Shot Clock v rámci celého turnaje, její bohatší americká sestra se na tento krok zatím nechystá. Přesto by někteří hráči PGA Tour ocenili, pokud by se i v této sérii tato revoluční novinka vyzkoušela.

Největším advokátem časového limitu na PGA Tour je světová jednička Dustin Johnson. Ten v Číně, kde zrovna hraje a po dvou kolech vede HSBC Champions, prohlásil, že by absolutně přivítal příležitost mít nějaký kvantifikovaný důkaz toho, kdo během turnajů hraje rychle a kdo ne.

"Myslím, že by to bylo velmi zajímavé. Viděli bychom, že mnoho hráčů bude na naší Tour inkasovat tresty," domnívá se Johnson. "Jo, to by bylo docela zábavné. Vlastně bych měl spoustu času," uvedl Johnson k 40 vteřinovému limitu na každou ránu.

"Ale je spousta kluku, kteří by dostali trest na každé jamce," smál se DJ.

Henrik Stenson, další vítěz major turnaje z roku 2016, v Číně novinářům přiznal, že nový formát, podle kterého se bude hrát příští rok v Rakousku, bude pečlivě sledovat. Sám si ho ale nevyzkouší, neboť se tou dobou bude připravovat v Americe na US Open.

"Myslím, že to bude více stresující, než je na turnajích běžné. Bude to zajímavé sledovat a zjišťovat, co si o tom hráči myslí," řekl Stenson.

"Je to samozřejmě úplně jiný formát, jiná idea, podle které se bude v Rakousku hrát. Takže ano, budu to velmi pozorně sledovat," uvedl švédský člen PGA Tour I European Tour.

2018 Shot Clock Austrian Masters bude příští v létě prvním oficiálním turnajem v profesionálním golfu, ve kterém bude časový limit na každou ránu. European Tour tak pokračuje v avizovaném boji proti pomalé hře.

Již dříve v této sezóně na Golf Sixes měřily hráčům 40 vteřinový časový limit hodiny, ale bylo to pouze na jedné jamce, kdy hráče sledoval s digitálním panelem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení