DJ si jde v Číně pro titul, vytvořil si velký náskok

Dustin Johnson

Vypadalo to na víkendový souboj dvou kamarádů Dustina Johnsona s Brooksem Koepkou, podle všeho ale jejich klání skončilo už po sobotě. DJ si totiž na WGC-HSBC Champions vytvořil po třetím kole náskok šesti ran, který by si měl v neděli pohlídat.

Johnson se v Šanghaji sice rozjížděl pomaleji, když po prvním kole ztrácel na Koepku čtyři rány. Už po druhém se ale dostal do vedení o jednu a dalších pět ran na svého momentálně jediného soupeře nahrál i v sobotu.

A to i přesto, že se ve třetím kole dostal na desítce do velkých problémů a po návštěvě vysokého roughu odcházel z jamky s dabláčem. A nezastavilo ho ani bogey hned na první jamce, které ve spojení s Koepkovými třemi birdie na úvodních třech jamkách znamenalo výměnu pozic.

Zbytek kola měl ale v sobotu v Sheshan International GC jasného hrdinu v Johnsonovi. Ten se dostal do pohody a zpět do vedení ještě čtyřmi berdíky na úvodní devítce a na druhé se po úvodním kolapsu na desáté jamce také oklepal a zahrál další tři birdie.

Bylo z toho kolo za 68 ran, které posunulo Dustina už na průběžné skóre -17, o šest ran před Koepku. Ten nastolené tempo z úvodu totiž neudržel a o všechny nahrané rány přišel už na pětiparové osmičce, na které zahrál sněhuláka, tedy za osm a triple bogey.

Trápení Koepky a birdie DJe na osmičce

Na druhé devítce si šampion letošního US Open dokonce kvůli dvěma birdie a třem bogey dokonce o ránu pohoršil. Na druhém místě má jednu ránu náskok na třetího Henrika Stensona. O další ránu zpět jsou na děleném čtvrtém místě Justin Rose a Brian Harman.

Pro Johnsona se jedná o první turnaj v nové sezoně, a pokud na něm zvítězí, bude mít jistotu, že vyhraje minimálně jednou už v jedenácté sezoně na PGA Tour v řadě. Stal by se navíc prvním hráčem v historii, který by vyhrál tři turnaje WGC v jednom kalendářním roce.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení