Rozzlobení profíci! Hájí dívku, která nedostala pohár

Emily Nash

Ten, podle mnohých nespravedlivý, příběh obletěl v tomto týdnu celý golfový svět. Emily Nash sice vyhrála středoškolský golfový turnaj v Massachusetts, pohár pro vítěze ale nedostala. Jednalo se totiž o chlapecký turnaj, a tak trofej obdržel nejlepší kluk.

Ptáte se, proč tedy Emily turnaj vůbec hrála? Protože vedle individuálního turnaje mezi sebou bojovaly také školní týmy, které už mohou být smíšené. A Nash je nejlepším hráčem, tedy vlastně hráčkou, chlapeckého týmu Lunenburg High School od chvíle, kdy do školy nastoupila.

V úterý ale byla dokonce nejlepší ze všech na turnaji třetí divize Central Massachusetts, když na hřišti Blissful Meadows vyhrála se skóre 75 (+3) o čtyři rány před Nicem Ciolinem, který hájí barvy AMSA Charter School.

I přesto ale vítězný pohár dostal Nico, který se ho sice okamžitě snažil předat Emily, ta ho ale s díky odmítla. A především na internetu se strhla válka o to, co je správné. Jestli se držet pravidel, že chlapecký turnaj nemůže vyhrát dívka, nebo se k tomu postavit chlapsky a pohár předat dívce, když byla ze stejných odpališť jako chlapci lepší.

A do debaty se na sociálních sítích zapojili také profíci, především pak z řad hráček, které nemohly zkousnout, že Emily Nash svou trofej za vítězství neobdržela.

"Neakceptovatelné," napsala na Twitter stručně Annika Sorenstam.

"Není zde žádné pravidlo, pokud vím, které zabraňuje vítězství nejnižšího skóre. To musí být lokální pravidlo nebo někdo rozhodl na hov**," rozzlobil se Steve Elkington.

"Gratuluji Emily Nash k jejímu VELKÉMU vítězství! Následuj své sny a nic tě nemůže zastavit!!!" vyjádřila svůj názor jasně Lexi Thompson.

"Emily Nash, ber to tak, že je trofej tvá... Vítězství je totiž ocenění!" zafilosofoval si Sir Nick Faldo.

"Tohle je k vzteku. Pokud všichni hráli ze stejných odpališť, je jedno, jestli jste kluk nebo holka. Nejnižší skóre vyhrává," myslí si Brittany Lincicome.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení