OBRAZEM: Drsná neděle - vichr, velká voda, sníh i smrt

celá fotogalerie (23) » GC Poděbrady

O víkendu, především pak v neděli, se příroda rozhodla pohrát si s Českou republikou. Při svém řádění pak samozřejmě nevynechala ani česká golfová hřiště, která se často probudila do nového týdne pořádně zpustošená. Jedno pak bohužel ztratilo svého prezidenta.

Všechny ostatní zprávy o popadaných stromech a zničených sítích na drivingu jsou vedle toho naprosté banality. Černé barvy totiž zavlály ve větru v Molitorově, kde v neděli "náhle odešel do golfového nebe prezident Golfového klubu Molitorov pan Antonín Boháč."

Hřiště v Molitorově je tak s okamžitou platností dočasně uzavřené a všechny plánované turnaje jsou zrušeny.

To samé platí pro Semily, kde v neděli zpustošily hřiště společně silný vítr a velká voda a předčasně tak ukončily místní golfovou sezonu. "Budeme uklízet, uklízet...," píše se na Facebooku.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (23)

Další hřiště zavřela na den, některá zůstanou zavřená ještě začátkem nového týdne. Pár odvážlivců se ale našlo, a i přes brutální povětrnostní podmínky na golf vyrazilo, jako třeba v Hostivaři, kde si to na hřiště namířili i místní "čuníci".

Nepříjemnosti museli řešit také v Kořenci. "Vždy jsme si připadali jak na konci světa, ale toto je pro nás nový pocit. Oba dva směry do Kořence jsou uzavřené," vzkázali z tohoto oblíbeného klubu případným dobrodruhům, kteří by chtěli dorazit.

Pořádnou paseku nadělal vichr v Mariánských Lázních, kde jeho nápor nevydržela řada stromů, které se poroučely k zemi. Relativně ušetřená naopak zůstala hřiště na jihu - Hluboká nehlásí žádné větší škody a v Českém Krumlově spadl jeden strom. Stejně jako v Poděbradech.

Řada hřišť pak musela řešit dočasný výpadek elektřiny, jako třeba plzeňské Hořehledy. Tam navíc vítr řádil i na drivingu. "Kdyby někdo v Beskydech potkal naše oddělováky z drivingu, budeme vděční za navrácení," glosovali zde nepřízeň počasí s humorem.

Fotky poškozených českých hřišť zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení