Šance pro Evropu? Paul Casey může hrát Ryder Cup

Paul Casey

Po období hojnosti často přichází půst. A ten je momentálně z pohledu Evropy v rámci Ryder Cupu hodně reálný. Zatímco Američané kraluj světovému žebříčku a vytahují z bagu jeden talent za druhým, mezi Evropany tak pozitivní nálada není.

I proto je zpráva, že Paul Casey bude moci usilovat o to, zahrát si v příštím roce Ryder Cup na francouzské půdě, vítaným dopingem. Zkušený Angličan se totiž opět stal členem European Tour, což je základní podmínka pro kvalifikování se do evropského týmu.

V loňském roce kvůli tomu Casey v týmu chyběl. Hlavně z rodinných důvodů se rozhodl hrát pouze v zámoří na PGA Tour, a tak nemohl posílit tým Darrena Clarka, který v Hazeltine podlehl Spojeným státům 11:17.

"Chtěl bych si zahrát ještě jednou Ryder Cup. Proto jsem to potřeboval udělat. Bylo to pro mě opravdu důležité, moc mi to chybělo," řekl 40letý Angličan listu The Guardian. "Chyběla mi má spoluúčast na anglickém britském i evropském golfu," dodal.

Casey se Ryder Cupu v minulosti zúčastnil třikrát. V letech 2004 a 2006 si užval vítězné pocity, naposledy ale v roce 2008 musel zkousnout porážku. V soubojích s USA má bilanci 3 výher, 2 porážek a 4 remíz.

"To, co jsem v minulosti zažil s Ryder Cupem, patří k vrcholům mé kariéry. Potřebuji a chci být součástí European Tour a díky tomu si snad zahraji ještě na jednom Ryder Cupu," přeje si Casey.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení