Tiger Woods oznámil datum svého návratu

Tiger Woods

Ještě před pár měsíci se to zdálo jako naprosto nereálná věc, v posledních týdnech ale golfoví fanoušci začínali doufat. A nyní to mají potvrzené. Ještě letos uvidí na hřišti Tigera Woodse, který oznámil datum návratu ke golfu po čtvrté operaci zad.

Tu podstoupil v dubnu a na hřišti se tak ukáže necelých osm měsíců po ní. Pro místo svého návratu totiž zvolil Bahamy, kde se od 30. listopadu do 3. prosince koná jeho vlastní turnaj Hero World Challenge.

A právě na ní se Tiger vrátí k soutěžnímu golfu.

"Jsem nadšený z toho, že se vracím k soutěžnímu golfu na Hero World Challenge. V Albany je skvělé prostředí a bude fajn připojit se k tak vynikajícímu startovnímu poli," vzkázal Woods v pondělí na svém webu.

 A přidal i dvojí díky: "Chci poděkovat Pawanu Munjalovi a Hero Moto Corp za jejich pokračující podporu turnaji i mé nadaci. A také bych rád poděkoval fanouškům za jejich stálou podporu během mého zranění."

Woods letos nedal cut v Torrey Pines a naposledy se představil v únoru v Dubaji, kde odstoupil z turnaje European Tour kvůli bolesti zad už po prvním kole. Poté musel pod kudlu a následovala dlouhá rehabilitace, v posledních týdnech ale vše nasvědčovalo tomu, že se Tigerův návrat blíží.

Na sociální sítě totiž umisťoval řadu videí svého švihu a nedávno také skrze svého agenta vzkázal, že dostal od doktorů zelenou co se týče plnohodnotné golfové přípravy.

Woodsův brzký návrat pak předpovídal také jeho bývalý kouč Hank Haney: "Trochu si teď s námi všemi hrají, protože to tak dělají. On ale bude hrát na Hero World Challenge. Nebude čekat do února."

"Jasně, obejít osmnáct jamek je něco trochu jiného, ale pokud si myslíte, že tenhle chlápek není ve formě... Proberte se! Je ve skvělé formě, i té golfové, ať to znamená cokoliv," dodal pro SiriusXM PGA Tour Radio.

Woods tak podle všeho definitivně otáčí list za dalším těžkým obdobím, během kterého nebojoval pouze se svým zdravím, ale i závislostí na lécích proti bolesti. Pod jejich vlivem byl navíc přistižen za volantem, za což si v pátek odnesl od floridského soudu roční podmínku.

18 hráčů pro Hero World Challenge

Dustin Johnson, Jordan Spieth, Hideki Matsuyama, Justin Thomas, Jason Day, Rickie Fowler, Brooks Koepka, Matt Kuchar, Justin Rose, Alex Noren, Marc Leishman, Tommy Fleetwood, Francesco Molinari, Patrick Reed, Charley Hoffman, Kevin Kisner, Tiger Woods, Daniel Berger

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení