PARÁDA! Zach vyhrál svůj první univerzitní turnaj

Šimon Zach

Šel si pro něj a má ho! Šimon Zach potvrdil svou senzační formu na posledním podzimním univerzitním turnaji vítězstvím. Svůj první americký titul si připsal na Warrior Princeville Makai Invitational, který ovládl seskóre -21. Svůj tým navíc dovedl k jasnému vítězství.

Zach měl v říjnu fantastickou formu, když si nejprve připsal třetí místo na Louisville Cardinal Challenge, kde jeho tým také zvítězil, a pak skončil v TOP 10 děleným šestým místem také na Bank of Tennessee @ Blackthorn.

To nejlepší si však nechal na samotný závěr měsíce.

Na posledním turnaji podzimní části sezony hrál skvěle od prvního kola. Do turnaje v Makai Golf Clubu vstoupil kolem za 66 ran, ke kterému přidal v pondělí úžasnou rundu za 63 (-9), která ho posunula na průběžné druhé místo. S tím se však 21letý Čech nespokojil.

Do úterního finálového kola přitom nevstoupil optimálně, na úvodních osmi jamkách zapisoval pouze pary a ostatní se na něho dotáhli.

Naštěstí se nedařilo ani lídrovi po dvou kolech Haydenu Buckleymu, který si na úvodní devítce připsal dokonce dabláče, a tak měl Zach stále naději na vítězství. Pro to si na závěrečných deseti jamkách došel pěti berdíky a především eaglem na závěrečné osmnáctce.

Právě ta rozhodla o Zachově triumfu!

Díky eaglu se posunul na konečné skóre -21, které bylo lepší o dvě rány než Buckleyho. Ten se s kolem rozloučil berdíkem a osamostatnil se na druhém místě před Stevenem Fiskem a dalším hráčem Louisville Matthiasem Schmidem, kteří dělili třetí příčku.

 

Finishing the fall season with a BANG! -56 @princevillemakaigolf #hawaii #gocards #record #wethefuture

Příspěvek sdílený Louisville Men's Golf (@uoflmgolf),

"Je to neuvěřitelné vítězství, které nemohlo přijít v lepší čas. Byl to na Havaji skvělý týden a já si připsal první individuální vítězství na univerzitě," zářil Zach štěstím na Facebooku.

Jakoby sám nemohl uvěřit tomu, co se mu v posledních třech dnech povedlo: "Kdyby mi někdo před turnajem řekl, že se něco takového stane, pouze bych se mu smál. ... Díky všem za podporu, hodně si jí vážíme a jsme rádi, že jsme takto uzavřeli semestr!"

Dařilo se totiž celému týmu Cardinals. Kromě Zacha a Schmida se pod par dostali i zbývající tři hráči a s celkovým skóre -56, nejnižším v historii univerzity, vyhráli Kardinálové o devět ran před hráči ze San Diego State.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení