Woodsův návrat? Pořád víc otázek než odpovědí

Tiger Woods

Golfová planeta se po pondělním prohlášení Tigera Woodse o návratu k soutěžnímu hraní samou radostí pořádně zatřásla. Podle některých komentářů ze zámoří k tomu zatím ale není moc důvodů. Vše prý spíš zatím až moc připomíná loňský scénář. A všichni víme, jak dopadl.

Předně… Není snad nikdo, kdo by Tigerovi jeho návrat nepřál. Pokud komentátoři golfového dění v USA z této zprávy zatím nejásají radostí, je to proto, že předčasný optimismus není na místě.

A to také z velké části i kvůli samotnému Woodsovi.

Ještě před několika málo týdny téměř zastínil dění na Presidents Cupu svou jedinou větou, která jasně implikovala, že na návrat ke kompetitivnímu golfu před rokem 2018 nemůže dojít. "Možná se k soutěžím už nikdy nevrátím. Vůbec nevím, co mi budoucnost přinese," prohlásil s tím, že odpaluje míčky nejdéle na 60 yardů.

Pak ale začal na svých sociálních sítích naznačovat, že věci se mají trochu jinak. Přes svého agenta také vzkázal, že má od doktorů zelenou. I jeho bývalý kouč Hank Haney se nechal slyšet, že se Woods vrátí na svém turnaji Hero Challenge na přelomu listopadu a prosince. A to se potvrdilo.

"Ale otázka zůstává: bude to tentokrát jiné než posledně?" ptá se komentátor zámořského Golf Channelu Will Gray?

Naráží na to, že i loni si Woods po své patnáctiměsíční pauze vybral stejné, důvěrně známé prostředí na Bahamách, kde se cítí bezpečně v úzkém startovním poli, s limitovaným počtem médií, které ani nebudou mít možnost podat přesný obrázek o jeho zdravotním stavu.

Jak Gray připomíná, vše loni vypadalo jako letos. Vlajky vlály a zněly fanfáry, obrazně řečeno. Celý humbuk kolem Woodse pak vydržel pouhých sedm soutěžních kol, než se Tiger musel podrobit další, tentokrát už čtvrté (!) operaci zad. Proč by to mělo být tentokrát jinak?

Pochyby vzbuzuje právě ta rychlá a nečekaná renesance Woodsova stavu, která úplně nekoresponduje s jeho předchozími statusy řekněme tak měsíc zpátky.

"Nemyslel jsem si, že to půjde takhle dobře, takto rychle," podivil se čtyřnásobný vítěz z PGA Tour a nyní analytik Golf Channelu Notah Begay III., který má k Woodsovi jako jeho bývalý spoluhráč ze Stanford University velmi blízko.

Když má zelenou, tak běží

"Vím, kolik trpělivosti dal do svého procesu rehabilitace. Jak velmi citlivě konzultoval, co může dělat a jak často. Ale nezapomeňte, že dostal zelenou k návratu. A když Tiger dostane zelenou, tak vyběhne," uvedl Begay s náznakem nejistoty, kam až Woods doběhne.

Ačkoliv podle něj dubnová čtvrtá operace odstranila většinu bolestí, kterými Woods trpěl, stále mohla předznamenat Tigerův konec v kolotoči soutěžního golfu. "My jemu nejbližší jsme se s tím už neradi smiřovali. Bylo těžké si to přiznat," řekl Begay.

"Jsem za něho šťastný. Touha po návratu ho žene dopředu. Stále má rychlost a schopnost soutěžit s nejlepšími světovými hráči. Bude zajímavé ho sledovat, pokud zůstane zdravý," dodal výstižně Begay.

Takže ano, Tiger se konečně vrací s opraveným tělem a duší. Ale zatím jen na jeden turnaj a bez jakékoliv záruky, že jeho návrat bude mít dlouhodobější charakter. Z loňské zkušenosti se bohužel nedá vyčíst nic pozitivního. Spíš naopak.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení