Spilková dala cut díky famóznímu eaglu, Woods trefila eso

Klára Spilková

V prvním kole to bylo na Fatima Bint Mubarak Ladies Open v podání Kláry Spilkové lehce rozpačité, v tom druhém už ale nejlepší česká golfistka zabrala a bezpečně prošla cutem. I když si to na druhé devítce udělala těžší, než to v průběhu dne vypadalo.

První kolo Spilkové v Abú Zabí nevyšlo. I kvůli riskantní ráně z vody, po které přišel dabláč, zahrála za +1 a byla ránu pod hranicí cutu. Když navíc hned na první jamce druhého kola zahrála další bogey, zdálo se, že si tentokrát finálová kola možná nezahraje.

Pak ale přišla smršť birdie a potřebné uklidnění.

Klára se chytla berdíkem na čtyřce, další přidala na pětce a s úvodní devítkou se rozloučila dvě birdie na jamkách osm a devět. Když pak navíc upsala další ránu na jedenáctce, mohla být naprosto v klidu.

Jenže na následujících třech jamkách přišla o tři rány.

Nejprve zahrála své druhé double bogey na turnaji na tříparové dvanáctce a další ránu ztratila na čtrnáctce. V tu chvíli se vrátila zpět do paru a opět byla jednu ránu pod hranicí cutu.

Z nesnází si ale Spilková velmi rychle pomohla eaglem na pětiparové patnáctce a definitivně se uklidnila svým šestým birdie dne na šestnáctce. Najednou měla na cut náskok dvou ran, který si dvěma pary pohlídala.

Eagle Kláry Spilkové z 15. jamky

Po dvou kolech je tak se skóre -3 na děleném 35. místě, čtyři rány od TOP 10. Na vedoucí Jihoafričanku Lee-Anne Pace pak ztrácí ran devět.

Skvěle rozehraný turnaj má také neteř Tigera Woodse Cheyenne. Ta je po dvou kolech s devíti ranami pod par na děleném třetím místě, na které ji mimo jiné posunulo i první hole-in-one, které zahrála jako profesionálka.

Stalo se tak na tříparové šestce, kde poslala míček ze 147 metrů sedmičkou železem přímo do jamky.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení