Nadšení z Tigerova návratu. Hráči se ho nemohou dočkat

Tiger Woods

Je to stejné jako před rokem, když Tiger Woods oznámil svůj návrat k soutěžnímu golfu. I letos se spousta hráčů PGA Tour zaradovala, že se král vrací mezi svůj lid. Tentokrát jsou ale v hlasech některých hráčů patrnější náznaky obezřetnosti.

Všichni především doufají, že Woods po svém dalším návratu odehraje víc, než sedm kol. Mnozí hráči se s ním totiž ani nestihli potkat, než se po Dubai Desert Classic v dubnu musel podrobit čtvrté operaci zad.

Sedmnáctce vyvolených se to ale podaří hned při první možnosti. Jedním z nich je Charlie Hoffman, který už se nemůže dočkat, až s ním bude soutěžit na Hero World Challenge. Hoffman přitom nečekal, že se s Woodsem potká na hřišti tak brzy.

"Nevím, jestli Tiger věděl, že se vrátí už na Hero. Jenom odhaduji, ale podle mě jen čekal na povolení od doktorů," uvedl Hoffman ve středu před turnajem PGA Tour v Las Vegas, kde startuje. "Nemyslím si, že věděl, jakou zprávu má od nich očekávat. Ale víte, jakmile Tiger dostane svolení něco dělat, pravděpodobně do toho půjde naplno," myslí si.

Woodsova touha vrátit se co nejdříve, která se teď změnila v realitu, ale na druhou stranu mnohé hráče nepřekvapuje. Jako například Kevina Chappella, který se nedávno účastnil jeho golfové kliniky na Tiger Woods Invitational v Pebble Beach, kde spolu odpalovali míčky.

"Viděl jsem, jak dobře to trefuje. Po tom, co jsem ho v Monterey sledoval, jsem nebyl jsem překvapený, že oznámil návrat," uvedl Chappell. "Říkal mi, že trénuje jenom pár dní, a když jsme se dostali na hřiště, sice ne do plné hry, tak jsem byl unešený z toho, jak trefuje míčky."

"Nešlo přesně říct, jak daleko mu to lítá, ale byl jsem ohromen zvukem jeho úderu. Vždycky měl zvláštní zvuk. Slyšet to a vidět, jak kontroluje svou hru jen po několika dnech tréninku, bylo působivé," dodal.

Kevin Na prohlásil, že profesionálnímu hráči obvykle netrvá ani měsíc, než je připraven, poté co začne naplno švihat. Zároveň ale uvedl, že je rozdíl mezi tím být připraven a být připraven na turnaje. "Jediný způsob, jak to zjistit, je jít ty turnaje hrát," glosoval Na Tigerovo rozhodnutí.

Nadšení projevil i Bubba Watson: "Jak bychom se mohli z takové zprávy neradovat. Je jedno, jak konkurenceschopný Tiger bude, až ho uvidíme hrát, poznáme, jak moc nám chyběl."

"Myslet si, že hned začne zase vyhrávat, je nerealistické. Ale znáte Tigera. Bude mu trvat dva tři týdny, než se začne cítit tak dobře, aby si myslel, že zase dokáže velké věci. Ale prvním krokem pro něj je, aby hrál trvale bez bolesti a užíval si hru. Z toho může vycházet," domnívá se Justin Rose.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení