Matuš začal 2. fázi Q-school parádně, Mrůzek po tripláči ztrácí

Stanislav Matuš

Čistou skórkartou s pěti berdíky vstoupil do druhé fáze kvalifikační školy o European Tour Stanislav Matuš. Na hřišti Panoramica je díky tomu po prvním kole dělený sedmý a nakročil tak do finálové fáze. Těžký boj naopak po úvodní rundě čeká na Filipa Mrůzka.

Ten dlouho prožíval celkem poklidné kolo, když byl po třinácti jamkách v paru. Poté ale přišlo triple bogey na tříparové pětce a jen díky třetímu birdie dne na pro Mrůzka závěrečné devítce zahrál alespoň za +2 (T65).

To Matuš má před zbývajícími třemi koly naprosto odlišnou výchozí pozici. Hráč Prague Golf Teamu se dostal do pohody dvěma berdíky v úvodu kola na dvojce a čtyřce a poté dlouho držel skóre mínus dva.

Pohnul s ním, a to výrazně do záporných čísel, až v závěru.

Nejprve po devíti parech v řadě zahrál své třetí birdie dne na čtrnáctce a s kolem se pak rozloučil dalšími dvěma berdíky na závěrečných dvou jamkách, tedy sedmnáctce a osmnáctce.

Výsledek 67 ran (-5) stačí po úvodním kole na dělenou sedmou příčku, když do finálové fáze postoupí z každého ze čtyř turnajů fáze druhé, které se nyní hrají současně, kolem dvaceti hráčů.

Ve vedení turnaje v Castellónu jsou po úvodní osmnáctce Fin Mikael Salminen s Francouzem Franckem Dauxem, kteří se dostali na hřišti resortu Panoramica Golf & Spa dokonce sedm ran pod par hřiště.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení