Druhý Čejka musel bojovat o cut, zachránil ho eagle v závěru

Alex Čejka

Po prvním kole byl Alex Čejka v Las Vegas na děleném druhém místě a zdálo se, že ho na Shriners Hospitals for Children Open čeká pohodový turnaj. Ve druhém ale přišlo drama, když český rodák s německým pasem z ničeho nic bojoval o cut. Nakonec ho ale dal.

Sice ještě není dohráno, protože stejně jako ve čtvrtek ani v pátek nestihli kvůli tmě dohrát svou rundu všichni hráči. Čejka už ale má jistotu, že si na hřišti TPC Summerlin zahraje i o víkendu. Byl to ale nečekaný boj...

Rodák z Mariánských Lázní byl po prvním kole na skóre -5, hned na své třetí jamce, kterou byla dvanáctka, si však pohoršil o dvě rány. O další pak přišel na jamkách 14 až 46 kvůli sérii bogey-birdie-bogey.

Pořád ale mohl být relativně v klidu. Když navíc zahrál své druhé birdie dne na jedničce, polepšil si celkově na mínus tři a opět atakoval TOP 10.

Místo uklidnění ale přišla černá série tří bogey v řadě na pětce, šestce a sedmičce, která znamenala, že byl Čejka na výsledku +5 v 2. kole a celkově pouze v paru. Což v tu chvíli znamenalo jednu ránu pod hranící cutu!

46letý Němec tak potřeboval na posledních dvou jamkách zabrat, což zvládl. Nejprve sice zahrál par na tříparové osmičce, poté se ale vybičoval k eaglu na pětiparové devítce a zajistil si postup do finálových kol.

Po výsledku 74 (+3) si celkově pohoršil na -2, což v nedohraném druhém kole stačí na dělené 22. místo. Odpoledne hráči navíc zapisovali horší výsledky, takže i par by nakonec stačil. Aktuálně je cut na plus jedné.

Ve vedení je zatím s náskokem tří ran Američan J.J. Spaun, který se po kolech za 66 a 65 ran propracoval už na skóre -11. Druhém Kellymu Kraftovi (-8) ale zbývá z druhého kola dohrát ještě tři jamky. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení